Україна подала заявку на проведення двох етапів Кубка Європи

Про підсумки Президії ФТУ прес-службі розповів генеральний секретар Едуард Панарін.

Вже третій рік поспіль Ялта приймала у себе підсумкову президію Федерації триатлону України. За вже звичною традицією, керівники вітчизняного триатлону зібралися у будинку відпочинку «Воронцово», де й обговорили основні напрямки розвитку нашого виду спорту на наступний рік.

«Президія відбулася практично у повному складі, передував їй семінар тренерів і суддів, - розповів нам Едуард Панарін. - На ньому були присутні більше 50-ти спеціалістів. У рамках заходу ми провели тренерську раду та затвердили проект календаря на 2014 рік, склад збірної та критерії відбору до головної команди. Щоправда, остаточно прийматимемо рішення по цим позиціям ближче до кінця року, оскільки ще не сформовано систему відбору на Олімпійські Ігри. До того ж, сезон триатлону в Україні ще триває – у Харкові відбудуться тестові змагання з акватлону».

Загалом, плани керівництва Федерації на наступний сезон є досить сміливими! За словами генерального секретаря, у 2014 році наша країна має прекрасний шанс дещо переписати історію триатлону, і уперше прийняти у себе змагання серії ITU, а саме – етап Кубка Європи! І навіть не один: «Ми зібрали всі необхідні документи, і подали заявку на проведення етапів Кубка Європи в Дніпропетровську та Києві, відповідно – 25 травня та 28 червня. Наприкінці жовтня, тобто менш, як за місяць, нам мають надати відповідь. Сподіваємося, позитивну».

Як і цьогоріч, наступний сезон розпочнеться у лютому змаганнями Дитячої триатлонної Ліги. Трохи згодом, старт візьме Континентальна триатлонна Ліга та офіційні змагання внутрішнього календаря. У 2014 році, окрім чемпіонату України з паратриатлону, для спортсменів з вадами здоров’я вперше буде організовано Кубок України. А в Донецьку відбудеться перша в історії внутрішня першість з кросс-триатлону.

«Наш вид спорту в Україні розвивається високими темпами. Однак, на жаль, дещо підкульгує рівень суддівства. Ми хочемо створити професійну бригаду суддів, також я розіслав усім технічні вимоги проведення змагань.

Варто сказати, що для тренерів ми організували виступи фахівців науково-дослідного інституту. Зокрема, цікаво було почути думку спеціалістів щодо бігової підготовки українських триатлетів. Ми розглянули так званий «позний» метод бігу, який зараз широко використовує збірна Росії. Наш спортсмен Андрій Ястребов завдяки цій методиці свого часу значно підвищив бігові показники! Позний біг – це, так би мовити, економний біг,який можна практикувати завдяки пристосуванню організма до сил гравітації», - підсумував Едуард Панарін.