Андрій Глущенко: «Ми залучили до занять триатлоном відомих людей»

У сезоні, що минає, Україна вперше приймала змагання для любителів триатлону всіх рівнів – Континентальну триатлонну Лігу.

Один з ініціаторів створення та ідейних натхненників цього турніру – титулований український триатлет Андрій Глущенко – в ексклюзивному інтерв’ю прес-службі ФТУ підбив підсумки першого сезону КТЛ.

- Нам вдалося провести сім хороших стартів для любителів на високому, близькому до європейського рівні проведення змагань. Вдалося залучити до триатлону більше трьох десятків нових триатлоністів-аматорів, які продовжують тренуватися і готуються до нового сезону. Також ми завоювали довіру керівництва Федерації триатлону України, з нами стали рахуватися і нам довіряють. Зокрема, наступного сезону нам довірили провести три чемпіонати України в рамках етапів КТЛ: 27.04 - перший етап КТЛ та чемпіонат України з дуатлону у Львові; 15.06 - третій етап КТЛ та чемпіонат України з крос-кантрі триатлону в Донецьку; 30.08 - Фінал КТЛ та ЧУ на довгій дистанції.

На жаль, нам не вдалося зібрати очікувану кількість учасників змагань. Знову ж таки - на жаль - без особливого ентузіазму до нас їхали спортсмени з Росії та Білорусії, постараємося виправити ситуацію в наступному сезоні за рахунок хорошої реклами стартів. Також не вийшло здобути необхідне фінансування, і доводилося вкладати власні кошти у великих кількостях. Зокрема, кошти організаторів КТЛ: О. Глущенка, В. Ніколаєва, М. Крята.

Чи виправдала Континентальна триатлонна Ліга ті сподівання, які на неї покладалися?

Головна мета КТЛ - розвиток триатлону на Україні та країнах СНД. Першочергової мети ми досягли, зрушили з місця. Про триатлон стали більше говорити, показували по телебаченню, писали в газетах, інтернет-ресурсах. Більше людей стало займатися триатлоном, зокрема і відомі постаті! Наприклад, мер Харкова Геннадій Кернес, директор державного підприємства «Артемсіль» Дмитро Доценко, мажоритарний акціонер банку «Національний Кредит» Андрій Оністрат. Також, в КТЛ стартував посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

Скільки в середньому спортсменів виступило на КТД впродовж минулого сезону?

Загалом, на етапах КТЛ виступало в середньому по 50-60 учасників за старт. У нас 223 унікальних відвідувачів за час ліги КТЛ. А наступного року ми плануємо як мінімум подвоїти кількість учасників, у першу чергу за рахунок сусідів з ближнього зарубіжжя.

Скільки етапів заплановано на новий сезон?

У 2014 році ми хочемо провести шість стартів в Україні, два в Росії і один в Білорусії. Не буде старту у Вишгороді, Жовтих Водах та Житомирі через малу кількість учасників КТЛ-2013 у цих містах. Взамін, додамо ЧУ з дуатлону у Львові і етап КТЛ в Білій Церкві. Плануємо залучити спонсорів, хотілося б зробити призовий фонд для ПРО-атлетів.

Чи проводите ви роботи на запрошення спортсменів з країн далекого зарубіжжя? Скільки країн буде представлена в новому сезоні?

Ми хочемо залучити на наші старти спортсменів зі Словаччини, Польщі, Латвії, Литви, Естонії. Звісно, дуже розраховуємо на триатлетів з Росії, Білорусії та Молдови, які вже виступали в КТЛ цього року.

Які головні висновки зробили організатори по закінченню турніру?

Висновок такий: не можна зупинятися на досягнутому, потрібно максимально мобілізуватися і продовжувати рухатися в обраному напрямку, і, можливо, в майбутньому триатлон стане таким же популярним в Україні, як і футбол!

Існує думка, що в Україні людям, яким за 50, навіть ходити важко, не кажучи вже про спорт... Що можете сказати з цього приводу?

Я б сказав, що саме категорія 50+ це найактивніші учасники КТЛ, які намагаються не пропустити жодного старту! Їх у нас було 14 чоловік. Я з багатьма познайомився особисто, і кожного з них дуже радий бачити на наших змаганнях. Просто вони були завжди, але для них не було змагань. Мені здається, у нас вийшло дати цим людям можливість самореалізуватися в наших стартах, відчути себе значущими і потрібними. Я чув, що наступного року ще мінімум п'ять спортсменів, яким за 50, планують стартувати в КТЛ.

Розкажіть про найбільш унікальних учасниках КТЛ-2013. Чим вони виділялися серед інших учасників?
з унікальних людей, які взяли участь в КТЛ, можу відзначити чемпіона світу з триатлону, донеччанина Віктора Земцева - він став переможцем фіналу КТЛ в Донецьку. Унікальним учасником КТЛ є представник паратриатлону Василь Закревський, який у супроводі Романа Короля фінішував у Дніпропетровську та Києві. Влітку в Лондоні Василь разом з Романом став срібним призером чемпіонату світу з паратриатлону. Унікальний учасник - Олег Ликов (на фото - посередині), який взяв участь в КТЛ у Днепропетроську і Запоріжжі. Олег - п'ятиразовий учасник Олімпійських Ігор з академічного веслування, дворазовий призер Олімпійських Ігор, веде підготовку до Ріо-2016, а триатлон - один з методів його підготовки. Варто відзначити переможця в групі 30-34 Олександра Єфименка - він єдиний, хто фінішував у всіх семи етапах.