Андрій Більда: «2013-й став найуспішнішим роком в історії українського триатлону»

До Вашої уваги перша частина підсумкового інтерв’ю президента Федерації триатлону України. 

Вітаємо Вас, пане Андрію! Нещодавно Європейська федерація триатлону підтвердила той факт, що наступного року Україна прийматиме два етапи Кубка Європи. Чого Ви особисто чекаєте від цих змагань?

Якщо нам вдасться на достойному рівні провести етапи Кубка Європи в Дніпропетровську та Києві, то зробимо величезний крок уперед на шляху розвитку триатлону в Україні. Тому що змагання такого рівня ми ще не організовували! Робилися спроби, але з різних причин подібні турніри провести в Україні досі так і не вдалося. А на сьогодні є всі можливості, і найголовніше є бажання - як з боку організаторів, так і з боку Європейської федерації триатлону. Тож, ми докладемо всіх зусиль, щоб провести два етапи Кубка Європи на високому рівні.

Аналізуючи останній рік, ми бачимо, що в українських триатлетів були доволі високі результати на міжнародній арені. Також, до занять триатлоном долучилося чимало аматорів і дітей. Чи можна назвати 2013-й найбільш успішним роком українського триатлону?

За всю 20-річну історію триатлону в Україні такого стрибка в розвитку ще не було! Дійсно, 2013-й - це рік найбільшого прогресу нашого виду спорту: як масового триатлону шляхом проведення змагань Континентальної триатлонної Ліги та Дитячої триатлонної Ліги, так і професійного завдяки турніру Kyiv triathlon Cup. Це змагання європейського зразка з найвищим рівнем організації і величезним, як для України, призовим фондом.

Повертаючись до теми масовості скажу, що КТЛ і ДТЛ підняли масовий триатлон в Україні на якісно новий рівень. На КТЛ традиційно приїжджають багато любителів, в змаганнях ДТЛ беруть участь не менше 200 дітей. А де діти - там і батьки, які теж для себе відкривають наш вид спорту.

На сьогодні в національній збірній – як чоловічій, так і жіночій – немає беззаперечних лідерів: підібралася група приблизно рівних за класом, амбітних спортсменів. Однак, тепер ми не маємо явного першого номера, який би боровся за перші місця на етапах Кубка світу...

Скажу так: кілька призових місць завжди краще, ніж одне перше місце. У нас є перспективні молоді спортсмени, водночас і лідери збірної зразка минулого олімпійського відбору ще на пенсію також не збираються. А конкуренція - це завжди добре, вона є двигуном прогресу. Як у жіночому, так і в чоловічому триатлоні є досвідчені спортсмени, які продовжують виступати. І що особливо радує - ми спостерігаємо підвищення у результатах. Спортсмени продовжують розвиватись, вдосконалюють свою майстерність у плаванні, велоспорті і бігові. Завдяки цьому ми спостерігаємо зростання і їхніх результатів на міжнародній арені.

Після переобрання Вас на посаді президента Федерації триатлону України пройшло вже більше року. Чи задоволені Ви роботою Президії ФТУ та віце-президентів?

Я задоволений тим, що рішення змінити структуру Президії виявилося правильним. На сьогоднішній день кожен з чотирьох віце-президентів, які мені допомагають, відповідає за свій напрямок - це дуже добре. Тому що ми бачимо великий прогрес у кожному з напрямків - як в роботі з дітьми та аматорами, так і в розвитку олімпійського триатлону. Я дуже вдячний всім членам Президії, кожен з яких в міру своїх сил і можливостей сприяє розвитку триатлону в Україні. Це дуже велика допомога мені як президентові федерації.

Звичайно, набагато простіше працювати, коли є надійні друзі і соратники. Справа в тому, що віце-президенти ФТУ у своїх галузях пішли набагато далі за мене, і це тим більше радує! А моє завдання - координувати цю роботу і утримувати загальний напрямок. Скажімо, підказувати, спираючись на свій досвід. І дай Бог, щоб у нашому колективі завжди були такі відносини, які є зараз. А це - повне взаєморозуміння і відчуття того, що ми робимо загальну справу без якогось там перетягування ковдри на себе.

ЧИТАТИ ДАЛІ