Замість крапки - знак оклику

На останньому для себе старті календарного року Юлія Єлістратова завоювала золоту медаль!

У Гонконзі відбувся Міжнародний турнір під назвою New World International Triathon Cup. Цей старт проходив в самому серці спеціального адміністративного району КНР, і організаторам вперше в історії триатлону вдалося перекрити гавань Вікторія Харбор для проведення плавального сегменту! Велосипедний етап проходив уздовж моря, включав у себе невеликі пагорби та розв'язки. Біг - по набережній, включаючи два спуска і підйома на мосту на кожному колі. Фінішували спортсмени на самій Алеї Зірок! Юля Єлістратова була приємно здивована найвищим рівнем організації турніру, і не приховує свого захоплення:

«Радує тенденція проведення змагань з триатлону в центрі великих міст із залученням представників ЗМІ, - наводить слова Єлістратової її персональний сайт. - Окрім виступу світової еліти, в Гонконзі проходили змагання для любителів різних вікових груп, естафети та змагання з акватлону для дітей. Все це перетворило центр Гонконгу на справжній фестиваль триатлону! Приємно усвідомлювати у світлі цього свята, що і нам є чим пишається - подібні змагання проходили цього року в Києві (Kyiv Triathlon Cup). Організатори турніру в столиці України довели, що також готові проводити заходи більш високого масштабу, і справедливо отримали право на проведення етапу Кубка Європи наступного року».

Що стосується самих змагань в Гонконзі, то старт на плаванні був масовим - спільно з чоловіками. Тому Юлі було досить таки складно визначити свою позицію щодо інших дівчат, і їй довелося вести невелику групку. Плюсом виявилася відсутність бійок, мінусом - неможливість користуватися перевагами випливання в ногах. У підсумку, з води українка вийшла другою серед дівчат (відразу за Юлею ще дві спортсменки), але після 6км на велосипеді Єлістратова і компанія таки наздогнали поточного лідера. Вже з другої транзитної зони найсильніша триатлоністка України вибігла першою і зуміла втримати лідируючу позицію аж до самого фінішу.

«Відверто кажучи, до змагань у Гонконзі готуватися було нераціонально на даному етапі, - зізнається Юлія. - Тому я абсолютно не налаштовувалася на виступ, а скоріше розглядала цей старт як контрольну прикидку і додаткову можливість побувати в одній з улюблених країн. Тим не менш, рівень змагань суттєво відрізнявся від етапів Серії Чемпіонатів Світу, і моєї багаторічної бази виявилося достатньо для того, щоб здобути перемогу».

Нагадаємо, що восени цього року Юлія Єлістратова вже виступала в Гонконзі. Тоді на етапі Кубка Азії житомирянка посіла друге місце.