Віктор Земцев: «Щоразу я шукаю для себе нову мотивацію»

Цього триатлета з упевненістю можна назвати одним з найвидатніших спортсменів в історії України! Адже коли в нашій державі ще не досить добре розуміли, що таке триатлон, він вже перемагав на чемпіонаті світу. Вашій увазі перша частина ексклюзивного інтерв’ю з Віктором Земцевим – унікальним спортсменом, який у свої 40 років став третім за підсумками Кубка світу-2013 на довгій дистанції та потрапив до складу збірної України.

Вітаємо Вас, пане Вікторе! Третє місце на Кубку світу-2013 і місце в штатній збірній України - це прогнозований результат чи все ж таки приємна несподіванка?

Дякую! Мені важко відповісти однозначно. З одного боку, я стартував цілий рік - звідси результат прогнозований. Але не буду лукавити – третє місце десь стало для мене приємною несподіванкою.

Щодо місця у збірній, то у 2013-му році я взяв участь у кількох Кубках країни, а також переміг на внутрішній першості на довгій дистанції, на чемпіонаті світу у Франції посів 6-те місце. Тож, мені вдалося набрати необхідну кількість балів для того, щоб у 2014-му році увійти до складу головної команди країни.

У 2005-му році у США Ви стали чемпіоном світу на довгій дистанції, після чого провели чимало стартів за океаном. Чи можна назвати Сполучені Штати знаковою для Вас країною?

Напевне, так. Перший старт У США в мене був у 2004-му році. З того часу я здобув в Америці кілька перемог, зокрема на Гавайях, де традиційно проходить фінал світової першості IRONMAN. Тому я планую собі ці страти, наприклад чемпіонат США. Я виїжджаю туди заздалегідь, готуюся і виступаю.

Де Вам простіше стартувати – в Європі чи Америці?

Різниці немає. Головне – це кліматичні умови упродовж підготовки. Для мене важливо готуватися на тому ж континенті, де і відбудеться старт. Тому якщо він у Північній Америці, то за кілька тижнів я маю туди приїхати і акліматизуватися. Якщо це Європа, то ми тут, можна сказати, майже вдома -  жодних кліматичних несподіванок ми від неї не чекаємо.

Нам відомо, що восени відбудеться Кубок Донецької області на призи Земцева!

Чесно кажучи, я від вас вперше чую, що ці змагання будуть названі моїм ім’ям (сміється – авт.). У 2013-му році наш регіон теж приймав довгу дистанцію в рамках Континентальної триатлонної Ліги, я також брав участь. Що й казати - приємно, що турнір хочуть назвати моїм ім’ям, я не проти!

Невдовзі Вам відбудеться 41 рік – де ви берете сили, щоб до цього часу не мати собі рівних в Україні?

Чесно кажучи, це не мені плюс, а мінус тим хлопцям, які в нас займаються триатлоном... По-перше, це складний, трудомісткий вид спорту, і не багато людей хочуть мати справу з довгою дистанцією - лінуються, недостатньо тренуються, я не знаю... Але підсумок один – на жаль, у нас мало спортсменів високого рівня.

З іншого боку, таких спортсменів нині більше, аніж було ще кілька років тому. На довгій дистанції раніше виступали лише я, Андрій Ястребов і Тамара Козуліна, а зараз підібралося нове покоління – Максим Крят, Антон Блохін, Віктор Альошин, Назарій Дорош.

І все ж таки – відкрийте секрет свого спортивного довголіття.

А у мене стиль життя такий - я весь час тренуюся і за рахунок цього тримаюся на плаву. Втома? Ні! Саме ці молоді хлопці, яких я перерахував раніше, не дають мені втомлюватися - від них я черпаю свою мотивацію. Я бачу, що вони намагаються прогресувати і в свою чергу думаю: ні, я ще поборюся (сміється – авт.)!

А якщо чесно, то було таке, що кілька разів я хотів зав'язати зі спортом, були і в мене падіння. Проте я шукаю щоразу нову мету - міняю свою підготовку, періоди цієї підготовки. Зараз, на приклад, я працюю над базою в тренувальній залі, хочу підняти силові показника - більше тиснути штангу, присідати, дещо змінити навантаження з аеробних на силові. А там побачимо, що з цього вийде!

Закінчення першої частини. Другу частину інтерв’ю з Віктором Земцевим очікуйте на нашому сайті за кілька днів.