Андрій Оністрат: "Якщо я чимось починаю займатися, то потім цим займаються тисячі людей"

Вашій увазі перша частина ексклюзивного інтерв'ю з віце-президентом Федерації триатлону України.

Вітаємо Вас, пане Андрію! Розкажіть, чи відбудеться у світлі останніх подій київський етап Кубка Європи, який заплановано на 28 червня?

Звичайно відбудеться! Насправді, підготовка до змагань зараз на стадії створення розпорядження голови КМДА про проведення заходу в рамках святкування Дня Конституції. На сьогодні заготовок маємо на 10% - написано листа і прийнято. Але у зв’язку із частою зміною голови КМДА ніяких рухів у цьому питанні немає. В мене є ідеї щодо зустрічі з новим головою КМДА для пропрацювання самого алгоритму проведення етапу Кубка Європи. Власне, від самої влади особливо нічого не потрібно, крім підписання розпорядження.

Наскільки важливою нині є увага керівників столиці до цього турніру?

Якщо без уваги керівників міста, то все воно буде дуже важко йти, а на рівні середньої ланки КМДА взагалі треба, як то кажуть, ламати через коліно. Якщо порівнювати два підходи – у Харкові і Києві – то в першому випадку ми сказали, визначилися, внесли в календар і все пішло. В столиці все складніше.

Що мають робити безпосередні організатори?

Ми маємо координувати роботу і внести якісь первинні затрати щодо різних дрібних речей. Наприклад, робити передплати зі спортсменами, з якими ми контрактуємося – їх там, в принципі, не так багато. Робити передплати чи аванси дизайнерам, проводити попередні перемовини зі спонсорами. Насправді, головним питанням є насичення цього "івенту" таким внутрішнім складом, щоб це було максимально схоже на а абсолютно цивілізований "івент", на кшталт тих, які проводять у світі вже не перший раз.

Зараз основне питання - це масовість, просування інформації, запрошення іноземних гостей, домовленості з готелями, транспорт, інші побутові питання. Повторюся, що етап Кубка Європи з триатлону в Києві на 100% відбудеться! Єдине, що мені б дуже хотілося, це підписати розпорядження голови КМДА якомога швидше. Тому що якщо воно буде народжуватися аж перед самим стартом, то, чесно кажучи, не просто буде працювати зі спонсорами.

З ким вже є попередні домовленості?

Титульним спонсором виступить BFC, швидше за все нас підтримає також Profile Design. У нас є домовленості з низкою інших компаній, які обіцяють допомагати нашому турніру.

Триатлон - це вид спорту, який в Україні не має багатих традицій. Де складніше: розвивати вид спорту, де ти починаєш все спочатку, чи працювати з розкрученим, масовим видом спорту, де вже існують якість свої правила і традиції?

Я займаюся розвитком триатлону тому, що сам цим видом спорту займаюся. Я б ніколи не став займатися розвитком того виду спорту, якого не люблю. Це дуже тонкий момент! Так, український триатлон не зовсім ринкова справа, але він тільки виграє від наявності такого менеджера, як я. За великим рахунком, розвиток триатлону - це не залучення фінансування на збірну, на її підготовку... Туди фінансування скільки не даси - його завжди буде недостатньо. У всіх буде десять причин, по яким саме їм потрібно видати левову частку грошей на підготовку та забезпечення. Основа - це масовий учасник, відомість, популярність, тисячі людей на старті. Для того, щоб розкрутити триатлон в Україні до світового рівня, у світлі міжнародних тенденцій нам необхідно десь три-чотири роки. Адже щороку доля триатлону в світі зростає відносно на 20%, це в світлі того, що позаминулий рік в змаганнях з триатлону приймало участь 3,7 млн чоловік, а минулого року вже 5 млн!

В Україні відносне збільшення популярності буде набагато вищим, тому що у нас база дуже маленька. За великим рахунком, триатлетів на всю Україну - 250-300 чоловік. Але це свідчить про те, що у нас дуже зростаючий ринок. Навіть якщо порівняти з тенденціями російськими, де історія триатлону, в принципі, точно така, як у нас, то тренд буде достатньо зростаючим.

Сім років тому я почав бігати - тепер дивіться, якої популярності набув біг! Це така тенденція: якщо я чимось починаю займатися, то потім цим починають займатися тисячі людей.

Чи є у нас, окрім Вашого особистого захоплення, інші ресурси, щоб отак через три-чотири роки вивести триатлон на якісно новий рівень в площині спорту вищих досягнень?

Результат у спорті вищих досягнень - це похідна від уваги до виду спорту в масах. Тому що важко захищати, наприклад, бюджет для триатлону на державному рівні, коли про цей вид спорту ніхто нічого не знає. Так, триатлон - це лише два комплекти нагород на Олімпіаді... Але цей вид спорту набагато дорожчий, ніж будь-який паралельний вид. Це такий спорт, який поєднує витрати по всім трьом видам, крім того в нас навіть велосипеди інші, ніж у велоспорті. Тож результати українських триатлетів на міжнародному рівні будуть цілком і повністю залежати від просування цього виду спорту в маси.

Коли ми минулого року організовували Kyiv Triathlon Cup, то державна служба охорони зробила наш вид спорту відомим для тисяч людей - і я дуже вдячний панам з цього державного закладу (сміється - авт.). Тож, я переконаний, що ще декілька таких заборон - і успіх у нас просто в кишені!

Тобто, це як основа PR-технологій: "Кажіть про мене все, що завгодно... Головне - правильно називайте моє прізвище"?

Тут дуже багато похідних. Але головна з них - це велика маса людей, яких можна залучити до занять триатлоном. Це і марафонщики, і плавці, і легкоатлети, і колишні професійні спортсмени. Адже триатлон - це збалансований вид спорту, який за 30 років набув шаленої популярності. Це 5 млн людей у світі, які займаються нашим видом спорту і щорічно виступають на змаганнях.

Другу частину ексклюзивного інтерв'ю з Андрієм Оністратом очікуйте на нашому сайті найближчими днями. Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті!