Сюткін та Степаненко виграли головний внутрішній старт сезону

У Вишгороді (Київська область) відбувся чемпіонат України з триатлону на олімпійській дистанції.

Ще не так давно це невелике місто на березі Дніпра приймало в себе один з етапів Чемпіонату світу Формули-1 на воді, однак у перший день літа на зміну екзотичним видам спорту до Вишгорода завітав олімпійський вид – триатлон!

За традицією, змагання відбулися на високому організаційному рівні. За підтримки Державної служби молоді та спорту, Управління з питань фізичної культури та спорту Київської обласної держадміністрації та Вишгородської районної держадміністрації, Федерація триатлону України доклала всіх зусиль, щоб внутрішня першість віднайшла схвальні відгуки як у спортсменів, так і у вболівальників. Дякувати, погода не внесла суттєвих корективів до організацію спортивного свята, тож учасники чемпіонату України мали можливість продемонструвати свої найкращі якості.

Зазначимо, що в чемпіонаті України, який також мав статус відбору на чемпіонат Європи, виступили майже усі найсильніші триатлети нашої держави: внутрішню першість у Вишгороді пропустили лише Ростислав Пєвцов, Ксенія Левковська та Олеся Пристайко.

Для початку на старт вийшли чоловіки. За підсумками плавального сегменту, першим до транзитної зони дістався титулований Андрій Глущенко. Лідируюча «пачка» виявилася доволі представницькою, і на вело налічувала близько десяти чоловік. Впродовж бігової дистанції доволі швидко стало зрозумілим, що в найліпшій формі до чемпіонату України підійшов черкащанин Олексій Сюткін - вже після перших кількох кілометрів він забезпечив собі комфортний відрив від переслідувачів, і довести справу до перемоги було вже справою техніки. У підсумку, Сюткін став чемпіоном України на олімпійській дистанції, а друге та третє місця дісталися Івану Іванову та Антону Вітоліну відповідно. До слова, бронза чемпіонату України стала для Вітоліна наразі найвищим досягненням у кар’єрі.

А от змагання жінок ознаменувалися доволі таки гучною сенсацією! Всупереч пронозам більшості фахівців, найсильніша триатлетка нашої держави Юлія Єлістратова не змогла здобути золото, поступившись на останніх метрах бігового сегменту перспективній житомирянці Олександрі Степаненко. Через запеклу, а часом і жорстоку боротьбу впродовж плавання, Єлістратова не змогли виплисти у першій «пачці». Згодом вона таки надолужила втрачене, і змогла відіграти півтора хвилинне відставання від лідерів. Однак, то був день її молодої землячки! Продемонструвавши відмінний біг і тактичну готовність, Олександра Степаненко вперше у кар’єрі стала чемпіонкою України на олімпійській дистанції серед спортсменок еліти. Юлія Єлістратова задовольнилася сріблом, а чільну трійку лідерів замкнула Інна Рижих.

За підсумками внутрішньої першості, тренерський штаб сформував склад збірної України на чемпіонат Європи, який ми оприлюднимо на нашому сайті згодом.