Єлістратова здобуває третю в кар’єрі медаль етапу Кубка світу!

Велике свято повернулося до української триатлонної спільноти - Юлія Єлістротова здобула першу в цьому сезоні нагороду з етапу Кубка світу, в її активі бронза в турецькій Аланії.

Нагадаємо, що у 2010 році житомирянка перемогла на етапі Кубка світу в Тисайвароші (Угорщина) і таким чином стала першою з українців, кому підкорився п’єдестал КС. Минулого року Єлістратова виборола бронзову нагороду на етапі Кубка світу в мексиканському Хуатулько. І от тепер попвнила свою колекцію медаллю з турецьких берегів.

«Я дуже рада знову бути на подіумі Кубка Світу!, - не жалкує емоцій українка. - Удвічі приємно, що я змогла забігти в призи за високого рівня конкуренції. На цих змаганнях, згідно з міжнародним рейтингом, у мене був лише 21-й номер - це пов’язано з тим, що в Аланії виступало багато дівчат зі світової еліти триатлону».

За словами спортсменки, плавальний сегмент виявився достатньо агресивним. Проте вона зуміла виплисти в основній групі. Вже у першій половині вело «пачка», в якій опинилася Єлістратова, наздогнала невелику групку з лідерів і продовжувала велосипедний сегмент у великій першій групі. На деяких ділянках було слизько або вузько, що призвело до кількох падінь.

Темп на бігу був дуже високим з перших метрів. Близько 3-4 кілометрів Юля бігла в лідируючій групі з 10-ти чоловік, але на другому підйомі група розірвалася і українка закріпилася в першій половині. Вже після 5км голландка Маайкі Каелерс все ж таки вирвалася уперед, а ось бороться за решту призових місць лише розпочиналася…


«Я довго бігла плечем до плеча з досвідченою та іменитою Вендулою Фрінтовою, чемпіонкою світу серед молоді Софією Саллер та однією з перспективних молодих триатлеток Мерле. У той же час сильні бігунки, від яких ми зуміли відірватися на другому колі, почали нас наздоганяти. Не дивлячись на те, що темп був вже істотно підвищено, я розуміла наскільки важливо забігти в призовій трійці і першою зробила максимальний ривок метрів за 200 до фінішу. Завдяки цьому, мені вдалося піти у відрив. Однак, у цей день Вендула виявилася сильнішою і обійшла мене приблизно за 50м до фінішу.

Я задоволена, що перебуваю у високій спортивній формі протягом усього змагального сезону, і дуже вдячна моєму тренерові Ігорю Сисоєву і команді ЦіклON за ретельно сплановану підготовку і істотну підтримку! Також завдяки цьому виступу я наберу такі потрібні кваліфікаційні бали для олімпійського відбору і зможу поліпшити свою позицію в міжнародному рейтинзі» - підсумувала українка.

Нагадаємо, що крім Юлії Єлістратової в новітній історії українського триатлону медалі з етапів Кубка світу привозили також Єгор Мартиненко та Данило Сапунов – у активі хлопців бронзові нагороди на змаганнях в іспанському Паламосі (2013) та мексиканському Хуатулько (2012) відповідно. Також, під українським прапором нагороди етапів Кубка світу в різні роки здобували Андрій Глущенко та неперершений спортсмен, легенда українського триатлону Володимир Полікарпенко.