Іван Іванов: "Не планував і не планую змінювати громадянство"

Один з лідерів збірної України з триатлону розповів прес-службі ФТУ про підготовку до змагального року, а також шанси нашої команди на Європейських іграх ті перспективу виступу під прапорами іншої країни.

Іване, вітаємо! Розкажи, де саме ти готуєшся до сезону і як проходить підготовка? З ким у групі працюєш?

На даний момент я в Києві, весь січень і лютий я пропрацював на Кіпрі, де виконував планову підготовку до нового сезону. Тренувалися в одній групі з азербайджанськими триатлетами і сильним спортсменом з Росії Олександром Брюханковим. Загалом, напрацьовував форму дуже плідно.

Працюючи в одній групі з росіянами, у вас не виникає конфліктів через війну?

Конфліктів жодних - ми спортсмени, професіонали, друзі. Не зачіпаємо цієї теми.

Взагалі не спілкуєтеся на цю тему?

Взагалі. Ми один до одного толерантні.

Багато українських спортсменів з різних видів спорту вже змінили громадянство через ситуацію в країні, в тому числі стали росіянами. Чи надходять тобі пропозиції змінити паспорт?

Дуже сумно, що багато талановитих спортсмени виїжджають з країни через складну ситуацію. Людина шукає де краще, і їх можна зрозуміти... Особисто мені пропозиції не надходили. Та я і не планую нікуди переїжджати! З оптимізмом і надією дивлюся в майбутнє, все у нас буде добре!

Улітку ти виступатимеш на Європейських Іграх. Для українських триатлетів це непогана можливість заявити про себе! Чи не так?


Дуже серйозний і цікавий старт. Змагання такого рівня - це завжди виклик, не сказав би, що там конкуренція менше. За рівнем, це буде як один з Етапів Світової серії. Тож, доведеться попітніти!


Чи є шанси в українців потрапити в ТОП-10?

У кожного з нас трьох є всі шанси. Всі сильні.

А дівчата?

Юля Єлістратова - наш лідер, як завжди на високому рівні. Саша Степаненко - це перспектива. Вона вже довела, що може добре виступати на високому рівні. Інна Рижих також дуже хороша спортсменка, перш за все вона відмінний плавець, і може виїхати у відрив!

Багато триатлетів, у тому числі українських пробують власні сили в IRONMAN. Тобі цікава ця дисципліна?

Дисципліна цікава, але пробувати себе в ній поки що не планую. У мене щільний змагальний графік цього року, до того ж підготовка, відбір на Олімпіаду. Однак, не виключено, що я спробую свої сили в IRONMAN у майбутньому!

Де плануєш починати змагальний рік?

Стартувати я планував уже з березня. Але, в силу певних обставин, які від мене не залежать, сподіваюся почати сезон наприкінці квітня в ПАР. Після - Йогокама, Лондон і Баку.