Юлія Єлістратова: "У вересні планую повернутися на дистанцію!"

Найсильніша триатлетка України вийшла на пік своєї форми і... зазнала прикрої травми. Про свої здобутки та дошкульне падіння у рідних стінах житомирянка розповіла в ексклюзивному інтерв'ю прес-службі Федерації триатлону України.

Раді вітати тебе, Юля! Давай з початку: як оціниш свій виступ в Баку? Чи приємно тобі фінішувати в компанії олімпійських чемпіонів?

Виступом в Баку я задоволена. Звичайно, дуже хотілося стати призером Перших Європейських Ігор, проте переді мною стояло завдання потрапити в ТОП-6, і я з ним впоралася. Тим більше, слід враховувати сформовані розклади: троє чоловік поїхали у відрив зі значною перевагою. Участь в турнірі брали всі найсильніші на континенті, у тому числі чинні чемпіон та срібний призер Олімпійських Ігор у Лондоні.

Мені хотілося бути трохи ближче на плаванні, але малоймовірно, що це позначилося б на підсумковому результаті. Мали місце деякі переживання щодо вело при сильному вітрі, але я комфортно пройшла цей сегмент. Також я показала дуже хороший час в бігу. Особливо приємно, що це найкращий результат Європейських Ігор, і точно такий же як у Олімпійської чемпіонки Спіріг - це надихає на нові досягнення!

Бургос - це твоя перша перемога в міжнародному сезоні! Поділися емоціями від цього тріумфу.

Так, Бургас - це моя перша перемога в цьому сезоні. І, на жаль, поки що єдина, хоч я і планувала виграти в Києві вже через тиждень... Цілеспрямовано я готувалася до Європейських Ігор, а на болгарському етапі виступала під навантаженням і показала той результат, на який була готова. Тому особливих емоцій не було, але, звичайно, ж завжди приємно перемагати.

Ти підійшло до піку форми? Які завдання ставиш на сезон?

У середині червня я встигла набрати хорошу форму. Мій тренер Володимир Турбаєвський так спланував тренувальний процес, щоб перший пік форми в цьому році припадав на Європейські Ігри, а далі я могла продовжити хороші виступи, в т.ч. на чемпіонаті Європи, утримуючи обороти на тренуваннях.

У другій половині липня і серпні повинна була закладатися подальша база для виступів на Гранд-фіналі та осінніх етапах Кубка світу. На жаль, тепер багато що змінилося. Але я налаштована оптимістично і готова боротися!

Як так сталося, що ти впала на етапі Кубка Європи в Києві? Скільки часу потрібно на відновлення?

Річ у тім, що на дорозі лежав дерев’яний брусок, я його не помітила. Спортсменки, які проїхали перед мною, не попередили - певно, думали, що я його бачу. Але я його не помітила - наїхала, втратила керування і влетіла прямо у металевий відбійник. Саме цей елемент конструкції розрізав мені м’яз біцепса... Це нагадало фільм жахів, глибока рана і все у крові. Але зараз усе добре, я почуваюся відмінно і чекаю на повернення.

Чи змінилося ставлення до українських спортсменів у зв'язку з подіями на Сході? Може, більше іноземні журналісти більше уваги звертають, більше розпитують?

Ні, я не помітила, щоб змінилося ставлення іноземних журналістів до нас. Спорт з давніх часів вище воєн і розбіжностей, він об'єднує весь світ! Тому, якщо і була особлива увага, то це щось пов'язане виключно з результатами виступів. У моєму випадку, не приховую, було приємно, коли після фінішу в Баку до мене особисто підійшов президент Міжнародного Олімпійського комітету, поздоровляв, виділяв мій біг, розпитував про гонку. Тим більше приємно, що спортивних змагань проходило в цей день чимало, але багатьом глядачам і функціонерам захотілося вибрати саме триатлон!

Як щільно збираєшся стартувати до кінця змагального року? На які старти будеш робити ставку?

Збиралася стартувати досить щільно, 2-3 рази на місяць, але через недавнє падіння в Києві плани кардинально змінилися. Радує факт того, що відновні процеси йдуть добре, і я зможу повернутися до тренувань значно раніше, ніж передбачалося спочатку. Проте, виступи заплановані тільки під кінець змагального сезону 2015: вересень-жовтень. Ставка буде зроблена в основному на етапи Кубка Світу.