«Батьківщину не вибирають». НОК - проти переходу українців в інші збірні

Бубка закликав Міністерство і федерації враховувати національні інтереси.

Національний Олімпійський Комітет України вперше висловив категоричну позицію з питання переходів українських спортсменів в інші збірні.

На засіданні Виконкому НОК, в якому брав участь міністр молоді та спорту Ігор Жданов, прийнято рішення «Проти надання дозволів на скорочення або скасування трирічного мораторію для виступу українських спортсменів на Олімпійських Іграх за інші країни - незалежно від причини зміни громадянства».

Батьківщину не вибирають - так пояснюється категоричність рішення на офіційному порталі НОК.

Сергій Бубка, якого цитує сайт, визнає: федерації, яким і належить право дозволяти або забороняти спортсменам змінювати громадянство - незалежні організації. НОК може впливати на ситуацію тільки в питаннях мораторію на участь таких спорстменів в Іграх.

Але Бубка звернувся до Міністерства молоді та спорту та федерацій із закликом:

«При розгляді прохань про переходи потрібно враховувати національні інтереси у сфері спорту та позицію НОК. Давайте не будемо забувати, що держава протягом багатьох років інвестувала в підготовку цього спортсмена чималі кошти».

Нагадаємо, після кризи-2014 випадки зміни українцями спортивного громадянства почастішали. Найболючішими ударами для України стали переходи в 2014 році чемпіонки і триразового призера Олімпійських Ігор байдарочниці Інни Осипенко-Радомської і перспективного гімнаста Олега Степка в Азербайджан.

Ходять також чутки, що після Ігор у Ріо почнуться масові від'їзди зіркових українських спортсменів. В тому числі, йдеться про можливу еміграцію кращого спортсмена країни гімнаста Олега Верняєва. У світовому спорті діє правило про трирічну заборону спорстменів виступати за нову країну у випадку, якщо попередня батьківщина не зніме мораторій достроково - за домовленістю або за визначену грошову компенсацію.