Сергій Лисов: про іспанський збір, дисципліну та чемпіонат Мадридської області

Цикл матеріалів на тему «де і як я проходжу збори» закриває віце-президент ФТУ Сергій Лисов, який разом зі збірною Дніпропетровської області нині перебуває в Іспанії.

«В цьому році зимовий базовий збір вийшов наймасовішим для дніпропетровських триатлетів за останні роки, - розповідає Лисов. - Хотілося б взяти з собою ще більше спортсменів, але мої фінансові можливості та можливості батьків триатлетів наразі не дозволяють цього зробити. Зараз зі мною на зборі в Іспанії Рижих Інна, Маляр Дмитро, Салькова Христина, Пузь Родіон, Пузь Ростислав, Ага Марія, Скрипка Андрій, Лисова Єлизавета. Крім восьми наших атлетів, яких я перерахував, з нами також працює житомирянка Машевська Діана, яка вписалася в колектив і сумлінно виконує тренувальну програму».

За словами Сергія, самому йому було б важко впоратися з такою кількістю спортсменів на зборі. Але в цьому аспекті він може розраховувати на солідну підтримку! «Велику допомогу в побутових питаннях з молоддю (приготування їжі, дисципліна і т.д.) нам надає мама Андрія Скрипки, Оксана, яка прилетіла за власні гроші та живе з дітьми в найманій квартирі. Я - зі старшими. Через різницю у віці та рівні підготовки, постійно доводиться комбінувати і диференціювати навантаження. В минулому році в Дніпропетровську був хороший приплив молодих талантів, які мають плавальну підготовку, що дозволяє дати можливість їм повноцінно закласти базову підготовку на сезон. А це можливо тільки в теплих краях».

Не лише тренувальна, а й змагальна практика! Триатлети з Дніпропетровщини не без успіху виступають на чемпіонатах Іспанії, про що з гордістю звітує Сергій Лисов. «У цю пору року в Іспанії проходять старти з дуатлону (вода в місцевих водоймах також ще холодна), що дуже вписується в нашу програму підготовки. Більшість стартів проходимо під навантаженням, як контрольне тренування, і тільки перед двома чемпіонатами Іспанії, які відбудуться на початку та наприкінці квітня, ми трохи знизимо навантаження. Тому що ці старти особливо важливі для клубу TRITOLEDO, за який виступають не тільки мої, а й деякі провідні триатлети України. Без Анхеля Порталеса і його клубу, нам було б складніше і дорожче організувати такий збір. Та й взагалі - ставлення іспанців до нас дуже тепле і привітне!

Рижих, Маляр та Машевська вже відстартувати три дуатлони, покращуючи свій рівень від турніру до турніру. Так, минулої неділі успішно для нас завершився регіональний чемпіонат Кастілья-Ла-Манча (я жартома називаю цей регіон Мадридська область), де Інна Рижих перемогла, Діма Маляр був другим, Машевська Діана здобула бронзу, та й брати Пузи з Христиною Сальковою пройшли хорошу першу в сезоні «обкатку». Всього в турнірі брало участь понад 220 чоловік. Загалом, тут на чемпіонат Іспанії не просто відібратися. Всі наші старші це зробили без особливих проблем, але основні старти для молодих вже в травні починаються. Ну а «рахувати курчат» будемо вже у липні» - підсумував Сергій Лисов.