Єгор Мартиненко: «Перед стартом на ЧУ я дві доби не міг нормально тренуватися»

Житомирянин всьоме у своїй кар’єрі виграв чемпіонат України зі спринту і розповів офіційному сайту ФТУ про шлях до цього здобутку.

Єгор Мартиненко виграв Bobritsa Sprint Triathlon Cup 2016, який 7-го травня приймало селище Бобриця (Київська обл.). Житомирський триатлет всього на 6 секунд випередив Сергія Курочкіна із Запоріжжя, а трійку лідерів за підсумками змагань у чоловіків замкнув Дмитро Маляр.

«Як я вже казав раніше, цей чемпіонат України проходив для мене в тренувальному режимі, - розповів Мартиненко прес-службі ФТУ. - На зборах ми працювали під значно важливіший старт - Чемпіонат Європи в Лісабоні, куди я відібрався ще минулого року. Проте, внутрішня першість у Борбриці виявилася нелегкою! Після плавального сегменту я поїхав у відрив разом з Сергієм Курочкіним. Далі ми втримали і примножили відстань від решти групи, що і дало змогу втекти в комфортному для мене темпі».

За словами Мартиненка, підготуватися як слід до чемпіонату України йому так і не вдалося - через незалежні від нього обставини, які прийнято називати форс-мажором: «Дався взнаки важкий переліт назад з Америки, де я проходив збори, в Україну: затримка, а потім і повна зміна рейсу, недосип і дві доби без будь-якої фізичної активності закарбувалися на моєму загальному самопочутті. Та попри всі ці складнощі, мені вдалося виграти Чемпіонат України в спринті вже всьоме поспіль! І цьому я, безумовно, дуже радий. Єдине, що затьмарює загальну картину – той факт, що що на мою підготовку до цього сезону з бюджету не було виділено жодної копійки. Вся підготовка ведеться за власний рахунок, що, на мою думку, не сприяє розвитку професійного триатлону в Україні!».

Додамо, що до сезону Євгор Мартиненко на Анна Абдулова готувалися в Каліфорнії (США), куди прилетіли на запрошення друзів. Мартиненко – один з трьох триатлетів збірної України, які представлятимуть нашу державу на чемпіонаті Європи в Лісабоні 26 травня.

Чемпіонкою України зі спринту стала Софія Прийма, яка нещодавно виграла чемпіонат Європи з кросс-дуатлону. Срабна нагорода в активі Анни Абдулової, а чільну трійку лідерів замкнула Лілія Барановська.