Сергій Лисов: «Одна олімпійська ліцензія – це наша реальність»

Ваші увазі ексклюзивне інтерв’ю з головою Федерації триатлону Дніпровської області, віце-президентом Федерації триатлону України Сергієм Лисовим.

Вітаємо Вас, пане Сергію! Давайте, напевне, розпочнемо з актуального. Одна олімпійська ліцензія для нашої збірної – це успіх чи невдача?

Це реальність. На мою, думку це реальний стан речей. Певні шанси на здобуття ще однієї олімпійської ліцензії були в наших чоловіків, однак на головних змаганнях чотириріччя український триатлон представлятиме лише Юлія Єлістратова. На мою суб’єктивну думку, шанс отримати ще одну ліцензію в чоловіків ми втратили ще минулого року. Запас залікових балів потрібно було робити тоді.

Чому перші номери з Дніпра наразі не можуть проявити себе на міжнародній арені? Чи можна говорити, що в новому олімпійському циклі ми побачимо молодих та амбітних триатлетів з Дніпра, які боротимуться за ту таки олімпійську ліцензію?

Будь-який нормальний тренер буде прагнути до того, щоб його вихованець виступив на Олімпійських Іграх. Тим паче, що це більш, ніж реально. Та молодь, яка зараз у нас є, зможе вийти на якісно новий рівень. Але для цього потрібен час та професіональний підхід.

Щодо омолодження складу, то ми вже зараз взяли двох-трьох дуже обдарованих спортсменів, колишніх плавців. Загалом, наша група доволі збалансована і невдовзі буде показувати високі результати.

Ваша команда провела доволі сильний зимовий збір, однак наразі не радує нас виступами на міжнародній арені.

Так, згоден – іспанський збір у нас був відмінний! На жаль, Інну Рижих замучали травми і вона не може поки що повноцінно повернутися до виступів на найвищому рівні. В неї була п’яточна шпора, і це дуже неприємне пошкодження, яке потребує тривалого лікування. Однак, Рижих – справжній професіонал і зовсім скоро виступатиме на своєму звично високому рівні. Дмитро Маляр нещодавно впав на Dnepr Triathlon Fest.

Варто зазначити, що скоро ці спортсмени виступлять на чемпіонаті Європи з акватлону та спринту, який відбудеться у Франції 25-26 червня. Разом з ними, в континентальній першості візьмуть участь спортсмени молодшої вікової групи – Христина Салькова (16 років) та Олексій Астаф’єв (17 років). Молодь у нас, як то кажуть, «заряджена» і ми на неї дуже розраховуємо.

Молодь, перша команда, турніри – Дніпро хоче випередити Житомир і стати столицею триатлону в Україні?

Житомир тримається на заслугах «перевірених бійців» Данила Сапунова, Юлії Єлістратової, Єгора Мартиненка і решти лідерів. А з позиції рівня проведення змагань я можу заявити, що Дніпро впевнено тримає лідерство в Україні. У нас є хороший взаємозв’язок між Федерацією області та владою міста.

На той таки Dnepr Triathlon Fest приходять тисячі людей. Ми робимо все для розвитку масового триатлону, і динаміка є винятково позитивною. Лише цього року наш турнір обслуговували близько сотні поліцейських, були задіяні абсолютно всі служби міста.

Нещодавно Ви в званні майора МВД вийшли на пенсію! Що для Вас означає це звання?

20 років у погонах – це, як то кажуть, не жарти. Я виступав за спортивну команду, потім був її тренером. Дякую структурі, що підтримувала спортсменів увесь цей час. 

На жаль, спортивних команд при внутрішніх органах вже практично немає – і це велика проблема для молоді.