Сюткін: «В Карлових Варах нас не «замкнули» - неправильно спрацювали чіпи»

Черкаський триатлет пояснив прес-службі ФТУ, що саме стало причиною його передчасного сходу з дистанції на етапі Кубка Європи в Карлових Варах.

Нагадаємо, що на турнірі в Чехії найсильніша триатлетка нашої держави Юлія Єлістратова здобула чергову для себе в цьому сезоні золоту медаль, про що розповіла в ексклюзивному інтерв’ю інтернет-виданню «Обозреватель». Натомість, ще двоє представників України на етапі Кубка Європи в Карлових Варах – Олексій Сюткін та Єгор Мартиненко – зійшли з дистанції впродовж змагань.

Згідно протоколу, наших хлопців «замкнули» на одне коло. Проте, як пояснив нам Сюткін, мала місце помилка у протоколі, а він разом з Мартиненком вирішили припинити боротьбу на біговому сегменті за власним бажанням. У підсумку перемогу на етапі здобув чинний срібний призер Олімпійський Ігор Джонатан Браунлі (Великобританія), сама поява якого створила серед континентальної триатонної спільноти неабиякий фурор!

«Загалом, гонка складалася з плавання в озері: три кола з вибіганням на понтон і пірнанням синього. Потім 5 км треба було доїхати до міста і вже у місті 7 кіл по дуже складній трасі, - конкретизує ситуацію Олексій Сюткін. - На кожному колі бруківка і підйом 400 м з градієнтом 21%! До того ж, багато спусків і поворотів. Навіть для мене – спортсмена, який бачив мільйони трас у своєму житті - ця виявилася однією з найскладніших! Можливо, Джонатан Браунлі тому і приїхав, щоб спробувати на ній власні сили. Всі звичайно були здивовані його присутністю - гадали, що його запросили організатори і купу грошей заплатили за приїзд. Проте, як виявилося, Браунлі сам виявив бажання виступити. Поки що з ним боротися нереально, тож Джонатан цілком прогнозовано здобув беззаперечну перемогу».

Про причини невдачі

«Ми перед стартом готувалися в горах, адже без підготовки на цю трасу їхати нема чого! Переліт з гір був складним і довгим, майже добу ми діставалися до Кадрових Вар. Етап Кубка Європи випав на 4-й день після спуску з гір: ще за добу до старту я себе добре почував на перегляді траси, проте в день змагань вже спостерігалася певна в’ялість.

Все не пішло не так ще з плавання. Перше коло ми з Єгором Мартиненком пливли непогано і були серед шістки кращих. Варто додати, що плавання було дуже сильним, адже приїхали французи Рауль Шоу та Ентоні Пуядес - одні з найсильніших плавців у світі! Далі з кожним колом ми почали випадати і втрачати позиції та вийшли в кінці основної групи. На велосипеді відразу втратили контакт з нею – думали, наздоженемо до міста, однак цього зробити не вдалося. Ноги були геть не такі, як зазвичай! Нас залишилося 5 чоловік в групі - основна за пару кіл привезла нам 1:15, однак потім до кінця їхала з такою самою швидкістю, як і наша! Ми з ними зустрічалися завжди в одному й тому ж місці. За два кола я від’їхав у гірку від своєї групи, так як мені під гору їхалось легше, ніж іншим. Проте, це жодних дивідендів мені не принесло і я зрозумів, що в ногах просто порожньо...

На початку думав тікати до кінця і розглядати цей етап вже як тренування, адже розраховувати не було на що! Однак, мій загальний стан був жахливим і я, пробігши одне коло, зійшов з дистанції. За мною потім зійшов і Єгор Мартиненко. Він був у такому ж стані, як і я - зробили висновок, що треба було пропускати брифінг і спускатися з гір прямо під старт! Нас ніхто не «замикав» - швидше всього, неправильно спрацювали чіпи», - підсумував Олексій Сюткін.

Додамо, що загальний призовий фонд етапу Кубка Європи в Карлових Варах становив 25 000 євро.