Аліса Колпакчи посіла шосте місце на Паралімпіаді

Державний тренер шатної збірної команди України серед спортсменів-інвалідів Наталія Алексеєнко прокоментувала виступ нашої паратриатлетки.

На Паралімпійських Іграх, які нині тривають в Ріо-де-Жанейро, єдина українська паратриатлетка Аліса Колпакчи посіла шосте місце в змагання спортсменок класифікації РТ4.

«Хотілося б відзначити, що в паратриатлоні, загалом як і в триатлоні, можна спостерігати тенденцію - середній вік спортсменів не такий вже й молодий, 25 років і старші, - розповідає Наталія Алексеєнко. - Нашій Алісі нині 19 років, а в її категорії з одинадцяти спортсменок лише бразилійка 1999 року народження та американка 1998 року. Відповідно, у переважної кількості спортсменок досвіду значно більше».

На думку державного тренера, Алісі Колпакчи навряд чи було під силу боротися за нагороди вже на цій Паралімпіаді. «Аліса змогла гідно виступити. Боротися за призові місця їй поки що складно на змаганнях такого рівня. Позначилася відсутність досвіду - я думаю, вона дуже перехвилювалася. Навіть в олімпійському селищі після підняття прапора до неї підійшли наші журналісти, запитати про враження - Аліса просто розплакалася, не впоралася з емоціями».

Проте, не лише хвилювання завадили Колпакчи «вистрілити» на Паралімпійських Іграх! Як повідомила Наталія Алексеєнко, технічний стан велосипеда спортсменки залишав бажати кращого. «У конкуренток велосипеди значно кращі за своїми технічними характеристиками. У всіх електронне перемикання передач, стартові колеса на два порядки вище і т. д.».

«А взагалі, після плавання ми з тренером Романом Королем думали, що Алісі не вдасться піднятися вище восьмого місця. Вона випливла дев’ятою і велосипедна гонка була трохи довшою за 22.28 км (це допускається, в залежності від умов проведення). Велосегмент Аліса теж закінчила на дев’ятій позиції, проте потім з її бігу ми розуміли, що Аліса зможе ще поборотися за шосте місце - підбадьорювали, підганяли її. Ми задоволені тим, що нашій спортсменці таки вдалося випередити ще кількох конкуренток і в підсумку посісти шосте місце на Паралімпійських Ігрх!», - підсумувала пані Наталія.