Юлія Єлістратова: «Третій рік поспіль мені вдалося очолити підсумковий Європейський рейтинг!»

Найсильніша триатлетка України розповіла про свій шлях до п’єдесталу етапу Кубка Європи в Аланії.

На традиційних змаганнях у турецькому місті Аланія Юлія Єлістратова вкотре довела, що по праву є найсильнішою триатлеткою континентального рейтингу! Друге місце на етапі Кубка Європи дозволило українці третій рік поспіль закінчити заліковий сезон на чолі турнірної таблиці. Однак, срібна медаль на цьогорічному етапі Кубка Європи має вагу золота, переконана спортсменка: «Що гонка буде непростою, передбачалося ще з самого початку. Це пов'язано з тим, що був передбачуваний відрив з трьох англійок, які відомі сильною зв'язкою «плавання+вело» і злагодженою командною роботою. У моєму випадку, хоч це і дивно звучить, але більше шансів на успіх було б при більш сильному складі - адже в такому випадку було б більше дівчат, які змогли б допомогти на вело».

За словами житомирянки, їй довелося змагатися не лише з прямими конкурентками, а й з певними обставинами, які склалися: «За два дні до старту в мене різко і сильно «заклинило» шию, і буквально напередодні змагань я насилу представляла свій виступ. На щастя, я змогла показати непоганий результат на плаванні та опинилася в групі переслідувачів з п’яти чоловік. Дівчата були менш зацікавлені наздоганяти відрив, і більшу частину роботи довелося виконати самій. Але я вдячна їм, що відгукнулися і все одно виходили на зміни. На останньому колі їм було важко підтримувати темп і мені довелося виїхати на 30 секунд, при цьому якраз на завершальному відставання від лідерів не збільшилася.

На вело довелося викластися на 100%, в зв'язку з цим не вдалося показати «свій» біг. При обставинах, що склалися, я цілком задоволена другим місцем. Головне, що його виявилося достатньо для того, щоб зберегти лідируючу позицію і третій рік поспіль очолити Європейський рейтинг».

Турецьке місто Аланія Єлістратова завжди пригадує з особливою теплотою! Адже в тому числі тут гартувався чемпіонський характер найсильнішої триатлетки України! «З усіх ITU/ETU гонок найчастіше мені доводилося виступати в Аланії. Саме тут у 2004 році я виконала свою першу «олімпійку», виграла перший етап Кубка Європи (2007) і була в призах на обох Кубках Світу (2014 і 2015). Мені подобається виступати в теплих країнах, крім цього частіше в кінці сезону я залишаюся в хорошій формі. Також мені подобається бігова траса з невеликою досить крутою гіркою й затяжним пологим спуском. Тому із задоволенням буду приїжджати і на наступні етапи!», - підсумувала Юлія.