Андрій Більда: «Конгрес ITU – це широка платформа для спільної продуктивної роботи»

В першому після переобрання на посаді президента ФТУ інтерв’ю Андрій Більда розповів про найближчі плани, підсумки звітно-виборної конференції в Черкасах та Конгресі ITU, який у грудні відбудеться в Мадриді. 

Вітаємо, Андрію! Нещодавно Вас втретє переобрали на посаду Президента ФТУ. Наскільки прогнозованою для Вас особисто була ця перемога?

Дякую за привітання! Я думаю, що переобрання мене на посаді президента Федерації триатлону України не варто розглядати в площині прогнозованості. Ми багато чого зробили за період мого керівництва – але покликані зробити ще більше. Тож, я особисто більше дбаю про реалізацію планів ФТУ на новий олімпійський цикл, і попереду дійсно чимало роботи. Делегатам я вдячний – і тим хто мене підтримав, і також тим, хто не голосував за мене. Я переконаний, що здорова конкуренція та спільна робота підуть всім нам лише на користь. 

Чим цьогорічна звітно-виборна конференція відрізнялася від двох попередніх?

Їх дуже важко порівнювати, адже на порядку денному не стоять одні й ті ж питання. З плином часу змінюється також вектор нашої роботи, тож я можу сказати лише одне: цьогорічна звітно-виборна конференція була доволі відвертою і загалом продуктивною. Зміни звісно були – в першу чергу, це кадрові рішення, а також невеличка ротація в складі віце-президентів ФТУ. Про них та вектор їхньої роботи ми вже розповідали в попередніх матеріалах.

Які завдання Ви поставили перед самим собою на цей олімпійський цикл?

Ви знаєте, коли я очолив ФТУ – про такий вид спорту, як триатлон, знали, м’яко кажучи, небагато. Проте, за підсумками нашої спільної з усією триатлонною громадою роботи розвиток триатлону в Україні набрав непоганих обертів – на рівні не лише професійному. Нашим видом спорту займається все більше аматорів та дітей – а це є головним індикатором розвитку виду спорту. Я ще раз хочу наголосити – те, що нам вдалося, це результат спільної роботи. Без помилок, звісно, теж не обійшлося – будемо їх аналізувати, робити з них висновки і здобувати необхідний досвід.

Нещодавно ФТУ підписала договір про співпрацю з компанією "Навіоніка" - офіційним дистрибютором Garmin в Україні. Чи варто нам очікувати нових партнерів та двохсторонніх угод з іншими спонсорами та партнерами?

Цивілізована Європа йде шляхом комерціалізації спорту. Я не відкрию Америку, якщо скажу, що без спонсорів та технічних партнерів сучасний спорт взагалі неможливий. Тож, ми також намагаємося знаходити і долучати спонсорів та партнерів до нашої федерації. Ми відкриті до переговорів, і співпраця з компанією "Навіоніка" – це хороший приклад взаємодії.

Невдовзі в Мадриді відбудеться звітно-виборний Конгрес ITU, де Ви також будете присутнім. Обиратимуть президента Міжнародної Федерації. Вже визначилися, за кого голосуватимете?

Для того, щоб визначитися з кандидатурою, яку ми підтримаємо, потрібно для початку всіх заслухати – кожен претендент має свою програму розвитку світового триатлону, і мені особисто дуже цікаво, які шляхи вони пропонуватимуть. Україна є повноцінним членом ITU та ЕTU – ми проводили в себе етапи Кубка Європи, контактуємо з головним офісом щодо різних технічних моментів. Тож, в будь-якому разі робота і присутність на такому форумі, як Конгрес ITU, піде Федерації триатлону України лише на користь.

Чи плануєте в Мадриді проводити перемовини з представниками інших держав на предмет, на приклад, спільних зборів, як от нещодавно ми проводили в Кореї?

Все може бути! Я не виключаю жодного конструктивного варіанту. Повторюся, що Конгрес ITU – це широка платформа для спільної продуктивної роботи.

Більшість спортсменів України, в тому числі й триатлетів, наголошують на тому, що через важку ситуацію в країні та недофінансування вони не можуть нормально готуватися, звідси – не можуть показувати гідні результати. Саме цей факт називають основною причиною. Якою є Ваша думка з цього приводу?

Зі спортсменами важко не погодитися... Але всі ми українці, і – на жаль, чи на щастя – не можемо обирати чи замовити час, в який нам жити. Тож, виходимо з того, що є. Ми розуміємо позицію спортсменів, завжди запрошуємо їх до конструктивного діалогу шляхом співпраці через нашу комісію атлетів і намагаємося вирішувати спірні моменти разом.