Георгій Драгулян: «Моє основне завдання – «підтягнути» молодіжну збірну»

Вашій увазі – ексклюзивне інтерв’ю зі старшим тренером збірної України. Ми поспілкувалися з Георгієм Драгуляном якраз за кілька годин до його відльоту за кордон...

Вітаємо Вас, Георгій Васильович! Власне кажучи, куди шлях тримаєте і з якою метою?

Разом з молодіжною збірною України, виїжджаємо в Батумі (Грузія) двома машинами. Так би мовити, перший плановий збір молодіжної та юніорської збірної. Те, чого ми добивалися протягом трьох-чотирьох останніх років. Загалом, у складі команди - чотирнадцять спортсменів і два тренери.

Як довго буде тривати збір і які плани молодіжної та юніорської збірної на 2017 рік?

Ми будемо працювати за таким планом: базову підготовку проводимо півтора місяці в Батумі, потім піднімаємося у високогір’я в місті Цахкадзор (Вірменія) на вистоту 2000 метрів над рівнем моря. Після 18-денного збору візьмемо участь у контрольних змаганнях на Чемпіонаті України в приміщеннях у Львові, Чемпіонаті України серед ШВСМ у Житомирі та Чемпіонаті України з дуатлону в Білій Церкві. А основний відбірковий старт відбудеться у Дніпрі, і пік форми повинен припасти саме на ці змагання.

Далі ми плануємо взяти участь збірними командами з усіх вікових груп у Чемпіонаті Європи з акваклону в Братиславі (Словаччина). Потім дорослі та юніори поїдуть на Чемпіонат Європи в Кітцбюель (Австрія), а молодіжний склад збірної виступить на Чемпіонаті України на спринтерській дистанції у Полтаві та на Чемпіонаті України на олімпійській дистанції у Вишгороді. І одразу після цього старту молодіжна збірна України проведе останній навчально-тренувальній збір у місті Боровец (Болгарія), яке знаходиться на висоті 1300-1500 над рівнем моря.

До слова, що стосується еліти – де зараз проходять підготовку перші номери нашої команди?

Еліта більше працює за індивідуальними планами, тому вони проводять підготовку на Кіпрі та в Іспанії. Але з часом, я думаю, ми зможемо об’єднати підготовку молодіжної, юніорської збірної з нашою елітною групою.

Перед новим роком наші лідери української збірної разом вирушили на Кіпр для спільної підготовки. І був такий меседж від керівництва федерації та генерального секретаря, що потрібно готуватися всім нашим збірникам разом. Тобто, не створювати, умовно кажучи, державу в державі, а навпаки – працювати разом навколо спільної мети. Ви підтримуєте такий підхід?

Особисто мені хочеться повернути ті традиції, які були раніше, 15-17 років тому. Ми їздили на збір в Крим - нас там було більше двадцяти чоловік. І це був успішний збір, там працювала вся еліта збірної - Полікарпенко Володимир, Глущенко Андрій, Земцев Віктор, Козуліна Тамара. Спортсмени, які були серед світової еліти! До них тягнулася молодь і при цьому дуже швидко прогресувала. Той таки Данило Сапунов, наприклад. А якби не було ось такої підготовки, такої «кухні» - то не було б і результату, я вважаю.

Я виступив на звітно-виборчій Конференції з думкою, що останні два олімпійські цикли у нас були провали в результатах серед молоді та юніороів. У нас хороша еліта і хороший дитячий триатлон, а середню ланку було просто-напросто втрачено. Тому я висловлюю велике бажання повернути ті традиції та, відповідно, підняти рівень цієї ланки на європейський та світовий рівень. А відтак – відповідно, скласти конкуренцію нашим основним елітним спортсменам.

Ви маєте певний стратегічний план на олімпійський цикл? Якою ви бачте підготовку збірної до головних змагань чотириріччя?

Я зараз відповідаю за підготовку молодіжної та юніорської збірної команд України. А про молодь та їхню участь в  Олімпіаді я всерйоз не замислювався, бо я хотів би, в першу чергу, цю середню ланку підняти на такий рівень, щоб вони могли вже, так би мовити, гідно виступати на міжнародних змаганнях. Адже те, що було втрачено в попередні роки, складно надолужити. Але у мене достатньо досвіду, щоби ліквідувати цю прогалину та допомогти збірній.

Які меседжі ви б хотіли додати до нашої бесіди?

Я б хотів побажати нам усім, щоб у такому ж напрямку і надалі працювала Федерація триатлону України. Я бачу велике бажання керівництва ФТУ змінити напрямок роботи збірної. Є розуміння президента Федерації триатлону України Андрія Більди Андрія, головного тренера збірної команди Едуарда Панаріна та першого віце-президента ФТУ Сергія Красновського, які роблять все можливе для того, щоб підняти рівень збірної - передусім середньої ланки. І якщо ми збережемо такий напрямок, то успіх прийде однозначно.