Сергій Лисов: «Фестиваль триатлону в Дніпрі знову б’є рекорди»

Традиційно, змагання у Дніпрі вирізняються своїм високим рівнем організації та по праву вважаються одними з найбільш представницьких спортивних заходів України. Ми розпитали в головного організатора Сергія Лисова про особливості цьогорічного Фестивалю триатлону, і ось що він нам розповів.

Вітаємо вас, пане Сергію! Дніпро - як завжди на висоті. Фестиваль триатлону було зроблено та організовано з великим розмахом, на пристойному рівні. Будь ласка, підбийте його попередні підсумки.

Загалом я дуже задоволений! Головне, що знову ми обійшлися без грубих помилок. Я вважаю, що результат будь-якого заходу можна вважати задовільним, якщо немає грубих помилок. Дрібних трішки було, але їх не помітить пересічний вболівальник – на це можуть звернути увагу тільки профі. Вважаю, що змагання пройшли успішно, нам допомагали десятки організацій, десятки людей. Що б хотілося відзначити, так це кількість учасників – знову рекорд, біля п’ятисот спортсменів! В наших змаганнях приймали участь ДТЛ, аматори, паралімпійці, юніори, еліта і естафета-тріал.

Якщо говорити про спортивну складову, ви - як організатор, тренер та президент обласної Федерації, а також віце-президент Федерації триатлону України - задоволені спортивною складовою і тим рівнем майстерності, який продемонстрували, в першу чергу, спортсмени еліти та решта учасників?

Як тренер свого регіону, я більш за все задоволений виступами своїх спортсменів із Дніпра – Дмитро Маляр, який вже і в збірній був на межі, і багато хто в нього вже не вірив… А ми його витягли, не дали піти на пенсію і він віддячив нам, показавши у свої тридцять два роки яскравий результат! Дуже красива була боротьба, драматичним видався фініш у чоловіків – Дмитро Маляр, Іван Іванов та Сергій Курочкін утрьох забігали до фінішного створу.

У жінок боротьба була не такою гострою, але порадували хорошою функціональною формою Софія Прийма та Інна Рижих, які, ймовірно, будуть приймати участь і в естафеті на Чемпіонаті Європи. А якщо говорити геть загалом, то жіночими змаганнями я не надто задоволений – і кількісно, і якісно.

Порадували юніори, результати яких впритул наблизилися до показників спортсменів еліти! Це дає нам підстави розраховувати на яскраву та результативну зміну нинішнім лідерам.

Що стосується масовості та свята триатлону для міста, чи вдалося це втілити у життя?

Дуже великий вплив, дуже велику допомогу, нам завжди надавало місто. В цьому ж році допомоги було ще більше – місто закупило великі переносні забори, які були довжиною десь близько двох кілометрів. Для спортивних заходів, для марафонів, триатлонів було придбано обладнання для проведення змагань. Місто нам надає ці забори та іншу допомогу.

Ми знаємо, що місто Дніпро допомагає тепер не лише з організацією, а й багато перших осіб завітали на змагання. Можете розповісти, хто ще був присутнім?

Постійно перші особи міста присутні на цьому святі спорту – цього разу Марина Філатова та Марія Пінчук приймали участь в організації. Наприклад, дитячу лігу нагороджувала Марія Пінчук. Діти у Дитячій триатлонній лізі отримали за перше місце путівки до табору. Крім цього, нас забезпечили максимальною інформаційною підтримкою, чого до цих пір в нас ще не було – проводилася зйомка короткометражного фільму, на ICTV вийшов сюжет, і це було дуже приємно. Багато років я намагався пробитися на один із наших центральних каналів і нарешті це вдалося. Це крок уперед на шляху розвитку триатлону в Україні та його популяризації.

Зрозуміло, а що стосується глядачів – чи прийшли дніпряни цього разу на фестиваль тріатлону?

Ви знаєте, як у нас казали, що всі ці п’ятсот учасників дуже багато молилися, і були почутими - адже за прогнозами синоптиків у цю суботу повинні були пройти дощі та грози! Але, дякувати, всі старти пройшли за сухої погоди. Завдяки цьому, нам було набагато легше проводити фестиваль, і самі змагання пройшли більш видовищно і на трибунах були присутні глядачі. Попри прохолодну погоду, глядачів було досить багато. Вболівальники прийшли не тільки в суботу, а й у неділю. 

Повертаючись до організації, я хотів ще раз би зазначити, що Дніпро – це, напевне, єдине місто в країні, де консолідовано зусилля Федерації, зусилля місцевої влади, партнерів, всіх тренерів. Ми всі зробили свою справу чудово. Хочу подякувати всім суддям, учасникам та вболівальникам. В нас вийшов красивий гідний захід, всі відпрацювали на максимумі. Судді вже валилися з ніг, але все одно працювали добре. Ще раз всім дякую, триатлон для нашого міста - це значущі змагання, не дарма ми традиційно присутні в номінації  «Спортивна подія року» для міста Дніпра.