Інесса Гетьман: «Більшість полтавчан з нетерпінням чекають на знайомство з триатлоном»

Найближчими вихідними Полтава вперше в своїй історії прийматиме змагання загальнонаціонального рівня – «Триатлон Полтава спринт 2017»! Організовувати такі масові заходи доволі непросто, однак після здобуття необхідного досвіду – місто, що приймає подібні змагання, отримує незабутнє свято спорту та якісне дозвілля для своїх мешканців. Член Президії ФТУ від Полтави, головний організатор «Триатлон Полтава спринт 2017» Інесса Гетьман розповіла нам, як триває процес і чого нам чекати від самого старту.

Розкажіть, будь ласка, як загалом відбувається підготовка Полтави до чемпіонату України, що відбудеться найближчими вихідними?

Підготовка йде повним ходом! Завдяки місцевому самоврядуванню, мерії міста Полтава на чолі з Олександром Федоровичем Мамаєм. Завдяки його підтримці – задіяні всі комунальні служби, підготовка місця старту плавального сегмента, дорога та інше – все це готується.

Що стосується труднощів, то вони виникли внаслідок того, що в календарі Міністерства сім’ї молоді і спорту було заплановано проведення цих змагань, але наше управління обласне вислало на адресу міністерства листа, в якому зазначалося, - інфраструктура не готова… Без сумніву, це ускладнило нашу роботу, тому прийшлося протистояти бюрократичній машині, щоб знайти підтримку місцевої влади. Нам допомагає депутатський корпус, компанія New Run – це одна із провідних громадських організацій, яка проводить марафони по Україні і зараз майже вся підготовка лягла на плечі цієї кампанії.

Мені доводилося бувати у Полтаві, і, на мою думку – класна картинка була б із центру при круговому русі. Скажіть, як задіяна транспортна розв’язка міста? Як буде проходити гонка – де спортсмени будуть бігти, пливти?

Центр ми поки що не можемо задіяти, тому що водойма у нас знаходиться у районі Левада, - там протікає річка Ворскла, тому саме місто нам не дуже підходить. Плануємо проводити змагання у районі готелю «Турист».

Хто буде приймати безпосередньо участь? Чи будуть спортсмени збірної?

Так, безумовно – сьогодні вже приїжджають спортсмени з Донецька, потім Харків, Львів, Дніпро, Черкаси – всі провідні виконавці будуть присутні у нас.

Скажіть, Полтава вперше буде приймати змагання з тріатлону подібного масштабу?

Так, для Полтави – це перший такий досвід. В 2011-ому році був експериментальний варіант – ми проводили турнір для дорослих, а тепер от тепер чемпіонат України з триатлону! Це для нас, повторюся, вперше.

Безумовно, нам десь не вистачає досвіду. Ми проводимо такі змагання уперше, тому хвилюєшся за кожну незначну дрібницю – і розміщення, і місце проведення, і щоб всі залишилися задоволеними. Ми стараємося, тому що хочеться, щоб у майбутньому це було не одноразове проведення, а традиційне.

Як, на вашу думку, полтавчани будуть приймати триатлон у своєму місті? Я маю спогади про перші кроки столиці у цьому плані, і тут люди ділилися на два табори – одні були у захваті, а інші весь час вередували через перекриття доріг…

Мені здається, що в нас буде те саме, тому що в цьому плані у нашого міста є вже досвід. Ті ж самі New Run, яких я вже згадувала, коли проводили напів-марафон – перекривали центр міста, тому мешканці тих районів скаржилися на те, що не могли проїхати додому. Що ж стосується решти, які завітали саме на цю спортивну подію, то вони були у захваті! Мені здається, що відсотків тридцять все одно знайдеться тих, хто буде незадоволений, а більшість, на мою думку, із радістю нарешті приїдуть та подивляться, що таке триатлон.

Чи будуть якісь спеціальні гості? Чи запрошено вихованця полтавського триатлону – Івана Іванова, який нині є першим номером українського рейтингу?

Іван Іванов був нами запрошений, але він поїхав 23 травня на тренувальний збір до Іспанії, як і планувалося, тому він нас підтримав заочно. Ми продемонстрували у соціальних мережах футболки, які отримає кожен наш учасник – Іван зробив для нас фотосесію з цими футболками, тож його підтримку ми теж відчуваємо!

Останнє запитання: Полтава – це триатлоне місто чи поки що ні?

Ми розвиваємося біля десяти років, але поки що ми лише на початку цього шляху.