Андрій Більда: «Головне для нас – масовість»

Президент Федерації триатлону України підбив підсумки внутрішньої першості на олімпійській дистанції та роботи федерації за останні півроку, а також розповів про перспективи нашої команди на чемпіонаті Європи.

Чи не найголовнішим здобутком роботи федерації Андрій Олександрович називає залучення до занять триатлоном великої кількості аматорів та дітей, що робить наш вид спорту більш масовим.

«Мене радує те, що у нас постійно розширюється географія змагань, які ми проводимо у великих містах. Чемпіонати України відбуваються у Дніпропетровську, Одесі, Вишгороді, що є пригородом Києва. Нарешті триатлон, так би мовити, помалу «виходить з підпілля». Ми намагаємося організовувати старти таким чином, щоб вони були цікавими як учасникам, так і глядачам.

Минулого року у нас з’явилася Дитяча триатлонна ліга, яка розвиває дитячий триатлон. Загалом, дитячі старти завжди збирають багато учасників. Це дає нам можливість надіятися на те, що через кілька років ми матимемо нове покоління спортсменів, які представлятимуть Україну на міжнародному рівні. 

Хочеться відзначити Континентальну триатлонну лігу, яка також стартувала у Вишгороді. Це старт для аматорів, ветеранів спорту, який дозволяє об’єднати людей, які ведуть активний та здоровий спосіб життя. У цьому напрямку ми йдемо, і тим самим переймаємо світовий досвід, де подібні змагання збирають по кілька тисяч учасників. Сподіваюся, що в Україні такий різновид триатлону також приживеться. 

Щодо рівня організації чемпіонату України у Вишгороді, то помітно, що місцева влада постаралася і добре організувала змагання. Забезпечили перекриття дороги для велосипедної дистанції. Таким чином, спортсмени могли безпечно пересуватися й повністю зосередитися на змаганнях. Загалом, у Вишгороді дуже хороші умови для триатлону!

Скоро у Туреччині відбудеться чемпіонат Європи. На сьогодні  в нас сформована хороша естафетна команда. Вперше ми використовуємо таку практику, коли спортсмени, які виступатимуть в естафеті, не будуть стартувати на олімпійській дистанції.З кожним роком рівень конкуренції в естафеті зростає, тим паче, нині й міжнародна федерація триатлону приділяє значно більше уваги розвитку естафет.  

Загалом, в Україні триатлон зробив значний крок вперед. Розвивається масовість, з кожним днем зростає кількість людей, які «захворіли» триатлоном. Щодо олімпійських перспектив, то про це говорити ще зарано. Я вважаю, що нам і надалі треба розвивати масовий триатлон, а вже потім йти до олімпійських вершин. На жаль, в Україні, і не лише в триатлоні, була відсутня масовість. Був лише професійний спорт. Тому в триатлоні ми намагаємося використовувати світову практику, розвиваючи масовий, аматорськийтриатлон серед всіх вікових категорій. А вже серед них відбирати кращих спортсменів до збірної».