Змішані естафети в програмі ОІ: що думають українці?

Вашій увазі – розлогий матеріал на тему включення змішаних естафет в програму Олімпійських Ігор 2020 року. Ми запитали в українських спортсменів та тренерів, що вони думають з цього приводу.

Одразу зазначимо, що серед позицій інших триатлетів та тренерів, у звітному матеріалі ми використали лише невеличкі фрагменти інтерв’ю з Юлією Єлістратовою та Станіславом Дрюковим – повні версії цих без сумніву цікавих публікацій та позицій ви зможете прочитати на нашому сайті найближчими днями.

ЮЛІЯ ЄЛІСТРАТОВА

«В останні роки, після включення змішаних естафет в програму Чемпіонату Світу й проведення їх разом з етапом Світової Серії, рівень конкуренції значно зріс. Впевнена, що ця тенденція буде тільки зберігатися після включення естафет в програму Олімпійських Ігор. На даному етапі для нас подіум Чемпіонату Європи - звучить відносно реально, однак на Чемпіонаті Світу (або Олімпіаді, якби вона проводилася в цьому році) більш реальним виглядає місце в ТОП-10.

Та навіть такий виступ в площині Олімпійських Ігор виглядає досить яскраво, враховуючи, що боротися доводиться з найсильнішими з найсильніших».

ІВАН ІВАНОВ

«Це рішення є історичним і доводить, наскільки популярний нині триатлон і його глобалізація не залишилася непоміченою. Введення додаткового комплекту нагород ще сильніше збільшить конкуренцію в боротьбі за потрапляння на Ігри, що, відповідно, збільшить інтерес до виду спорту, стимулюватиме зростання результатів та видовищності.

Для нашої команди - це шанс збільшити представництво на Олімпійських Іграх. У нас є хороші традиції потрапляння в призи в змішаних естафетах на різноманітних змаганнях. Однак традиції - традиціями, а триатлон на місці не стоїть. Щоб утриматися на горі, - мало мати багаж з призових місць у минулому, потрібно ґрунтовно підходити до майбутніх відборів.

Дистанція в естафеті помітно відрізняється від індивідуальної, тут частіше на перший план виходить технічна підготовка. На такій короткій дистанції програш навіть в 5 секунд може виявитися фатальним, дистанція дуже швидкоплинна.

Ще не озвучували критерії потрапляння на Олімпіаду: скільки команд там буде, але вже зараз я можу сказати, що потрібно починати працювати і над технікою, і над тактикою. Намагатися брати своє умінням, - в нас дуже серйозні конкуренти і якщо дивитися об'єктивно, то на даний момент ми на кордоні 10-ки в Європі. Це означає: щоб пробитися на Ігри - нам потрібно працювати, при цьому працювати цілеспрямовано над естафетою».

СЕРГІЙ ЛИСОВ

«Цього рішення всі чекали довго, вже не вірили, що його таки приймуть. Звісно, включення естафет в програму ОІ - це серйозний поштовх у розвитку триатлону. Це нові стимули потрапляння на Олімпіаду, тож я впевнений, що приплив молодих і перспективних атлетів у наш вид спорту не змусить чекати, адже декого відштовхувала олімпійська дистанція.

У нас є хороші традиції в естафетах, але я не письменник-фантаст, і сьогодні боротися за призові місця вкрай складно. Однак я впевнений, що за більш тонкої, акцентованої підготовки до естафет ми будемо цілком конкурентоспроможними на будь-якому рівні. Вважаю, що потрібно створювати нову систему підготовки, відбирати найбільш обдарованих до спринту триатлетів і працювати з ними саме в цьому напрямку. Так і буде в країнах, де добре розвинений триатлон. Ажіотаж дуже посилить конкуренцію в світі, і до цього теж потрібно бути готовими».

ДАНИЛО САПУНОВ

«Це супер-новина для всіх, спортсмен ти чи глядач! Естафета-мікс, як на мене, найбільш видовищна з дисциплін в триатлоні: до останнього не відомо, хто ж усе таки переможе...

Чи під силу нам боротися за високі місця в естафетах? Завжди під силу! Питання друге: чи буде це підтримуватися державою! Щоб створити хорошу конкуруючу команду, нам треба, як мінімум, возити цю команду на всі змагання, де проводиться естафета-мікс. Я впевнений, що наші триатлети - не слабаки, і зможуть конкурувати за подіуми на серйозних змаганнях».

ІННА РИЖИХ

«Давно пора, і нарешті це сталося! Потрібно розвивати видовищність триатлону. Адже, і не тільки на мій погляд, «олімпійка» є досить нудною для глядачів. Шкода, що не ввели спринт в олімпійську програму! Ще б вирішити проблему з трансляцією по Eurosport, - тоді про триатлон дізналися б мільйони по всій планеті.

Що стосується збірної України, то нашій команді під силу потрапити на ОІ, - що вже я вважаю високою планкою. Традиції нам не допоможуть, - нам допоможе певна підготовка обраних атлетів саме під профіль супер-спринтерській дистанції».

СТАНІСЛАВ ДРЮКОВ

«Звичайно, поки що нам не відома система відбору естафетних команд на ОІ - можна тільки припускати, якою вона буде. В своєму матеріалі я спробую спрогнозувати, якою вона буде, а також викладу моє бачення перспектив відбору на Олімпіаду естафетної команди збірної України.

Але вже зараз, дивлячись на стартовий склад європейських команд, можна з упевненістю констатувати, то ЧЄ в Кітцбюелі при заявленому стартовому складі був останнім, де збірній команді України теоретично було під силу поборотися за місце в ТОП-6».

Далі буде…