Юлія Єлістратова: «Тепер треба правильно розставити акценти»

Перший номер збірної України - нині в декретній відпустці. Проте, Юлія Єлістратова залишається в курсі всіх трендових подій та має щодо них свою думку. Ми поспілкувалися з житомирянкою на тему включення змішаних естафет в олімпійську програму, і ось що з того вийшло.

Про рішення ITU щодо включення естафет-міскт

ITU довго боролися за включення естафет в програму Олімпійських Ігор. І я дуже рада, що нарешті МОК прийняв таке рішення. Це означає, що тепер в триатлоні буде розігруватися додатковий комплект медалей! Звідси - маса плюсів для спортсменів, таких як можливе збільшення фінансування, підтягування нових учасників-олімпійців. А також маса плюсів для Федерації триатлону України - збільшення конкуренції та рівня виду спорту, посилення молоді, збільшення загальної швидкості в зв'язку з довжиною дистанції. А для вболівальників та глядачів - це додатковий азарт від захоплюючого командного духу естафет, динамічності гонки в максимальному темпі.

Про конкуренцію

В останні роки, після включення змішаних естафет в програму Чемпіонату Світу й проведення їх разом з етапом Світової Серії, - рівень конкуренції значно виріс. Впевнена, що ця тенденція буде тільки зберігатися після включення естафет в програму Ігор. На даному етапі подіум Чемпіонату Європи – звучить відносно реально, однак на Чемпіонаті Світу (або Олімпіаді, якби вона проводилася в цьому році) більш реальним виглядає місце в ТОП-10. Однак, навіть такий виступ в розрізі Олімпійських Ігор виглядає досить яскраво, враховуючи, що боротися доводиться з найсильнішими з найсильніших.

Про традиції збірної України в змішаних естафетах

В 2009 році ми ставали чемпіонами Європи в естафетах. Однак, вже пройшло чимало часу, триатлон - як в Україні, так і в Європі та світі - не стоїть на місці. Багато що залежить від пріоритетів і акцентів, які буде встановлювати збірна. Впевнена, що у нас є чимало сильних і мотивованих спортсменів, готових працювати на команду і бажаючих гідно представляти Україну на Олімпіаді в Токіо - як особисто, так і в естафеті. Сподіваюся, що для цього буде надана суттєва підтримка, тоді і буде результат. Про Олімпійські медалі мріє кожен спортсмен, а медаль в естафеті - це теж медаль!