Станіслав Дрюков: «Нашій естафетній команді під силу боротися за ліцензію ОІ»

У розлогому матеріалі для прес-служби ФТУ, тренер найсильнішого триатлета України Івана Іванова розповів про своє бачення розвитку нашого виду спорту після включення до олімпійської програми змішаних естафет, а також перспективи збірної України виступити на головних змаганнях чотириріччя.

"Без сумніву, включення змішаних естафет в програму Олімпійських Ігор в Токіо є одним з найважливіших етапів розвитку триатлону у всьому світі, - вважає Станіслав Дрюков. - Це буде сприяти зростанню популярності нашого виду спорту, залучення нових спонсорів, що, безсумнівно, сприятиме подальшій комерціалізації триатлону. На всіх нас чекає незабутнє захоплююче видовище в боротьбі за олімпійські нагороди, що радуватиме як спортсменів, так і вболівальників. Але якщо відкинути всі емоції та проаналізувати перспективу відбору збірної команди України на Олімпіаду, то, на мою думку, вимальовується наступна картина.

Поки що нам не відома система відбору естафетних команд на ОІ - можна тільки припускати, якою вона буде. В своєму матеріалі я спробую спрогнозувати, якою вона буде, а також викладу моє бачення перспектив відбору на Олімпіаду естафетної команди збірної України.

Але вже зараз, дивлячись на стартовий склад європейських команд, можна з упевненістю констатувати, то ЧЄ в Кітцбюелі при заявленому стартовому складі був останнім, де збірній команді України теоретично було під силу поборотися за місце в ТОП-6.

На ЧЄ були заявлені 12 команд, з них тільки 4 команди представлені найсильнішими складами (Швейцарія, Росія, Австрія і Чехія). З них лише команда Росії брала участь в останніх ЧС 2015-2016 рр. Решта команд були представлені юніорськими і другим-третім складом. Безсумнівно, після того, як буде оголошено про систему відбору на майбутні ОІ, можна з упевненістю сказати про включення в боротьбу за олімпійські ліцензії провідних європейських країн. Країн, які протягом останніх років часто формували естафетні команди за відсутності своїх лідерів, а тепер залучатимуть їх - що призведе до зростання конкуренції.

У майбутньої системи відбору естафетних команд буде введено обмеження на кількість команд, - я думаю, що це буде 20 команд. Зараз не варто гадати, яка система відбору буде прийнята: чи по кваліфікаційних змаганнях, чи за результатами континентальних чемпіонатів + чемпіонатів світу. Ясно тільки одне: нашій команді належить вступити в дуже жорстку конкуренцію з кращими триатлетами Європи, які представлятимуть свої країни в боротьбі за олімпійську ліцензію.

За здобуття олімпійської ліцензії, нам належить боротися з такими європейськими країнами, як Великобританія, Німеччина, Франція, Росія, Італія, Нідерланди, Іспанія, Швейцарія… Ці країни будуть представлені спортсменами, які поки що об'єктивніше сильніші зі нас. Як правило, лідери в особистій гонці показують і кращі результати в естафеті, - так олімпійські чемпіони серед чоловіків і жінок показували на чемпіонаті світу і в естафеті найкращі результати.

Плюс, є також країни, які включаться в боротьбу за олімпійські ліцензії: Португалія, Угорщина, Австрія, Азейрбаджан. І якщо серед чоловіків ми ще перебуваємо в конкурентному стані в боротьбі за 8-10 місця, то серед жінок у нас спостерігається провал, який не дозволяє нам успішно конкурувати за здобуття олімпійської ліцензії. Ми, звичайно ж, з надією і нетерпінням чекаємо повернення нашого лідера Юлії Єлістратової, що зробить нашу команду більш конкурентною в боротьбі за олімпійську ліцензію.

Так само, варто відзначити і той факт, що буде враховуватися рейтинг спортсменів на участь в ОІ. Для особистої гонки це вимога потрапляння в 140 позицій рейтингу ITU або в 125 позицій олімпійського рейтингу. Що на сьогоднішній день дуже і дуже складно: під ці критерії підпадають тільки Юлія Єлістратова та Іван Іванов. Так само, може бути прийнято рішення про обов'язкову участь одного або двох спортсменів в особистій гонці на Олімпійських Іграх, що створить додаткові складнощі для нашої команди.

Підводячи підсумки, можна констатувати, що попри можливі труднощі у відборі та отриманні олімпійської ліцензії - нашій команді під силу поборотися за путівку на ОІ в Токіо! Звичайно, хотілося б побачити вже в наступному році новий формат проведення чемпіонату України на супер-спринтерській дистанції в індивідуальній гонці, що є дуже видовищним змаганням, яке вперше вже в цьому році було представлене на Кубку світу в Ченду. По суті, це і є форматом проведення ОІ. Виступ у форматі проведення ОІ додасть нашим спортсменам і досвіду, і впевненості в проходженні дистанції, та відпрацювання тактичних навичок. Україна повинна підтримувати всі інновації в триатлоні, що б бути конкурентною!".