«Кубок Хортиці». Підсумки

19 - 20 серпня в Запоріжжі відбувся XXIV «Кубок Хортиці». Ці змагання є одними з перших змагань з триатлону в Україні, і традиційно проводяться щороку.

Традицією для цієї події також є чемпіонат України в командній гонці, який відбувається на другий день змагань. У перший день на старт вийшли юнаки і кадети, за ними стартували інші вікові групи. Ну а кульмінацією першого дня стала гонка серед еліти.

Переможцями в змаганні юнаків стали Воронцов Віталій і Салькова Христина. На призових місцях - Лаврушин Данило і Марієвський Валентин, а у дівчат - Моніка Добровольська і Юлія Ярошевська. У кадетів не було рівних Владиславу Пясецький та Олександрі Заровній. На призових місцях Олександр Яненко і Савченко Олег, а у дівчат - Бабич Аріна і Ага Марія.

У вікових групах основним фаворитом гонки був запорожець Сергій Дрозд, який здобуває перемоги на стартах цього сезону. Конкуренцію йому міг скласти лише Сергій Райков. В абсолютному заліку гонку виграли Сергій Дрозд та Василевська Наталя. Естафету 1 + 1 + 1 виграла команда в складі Кирила Кривоноса, Володимира Турбаєвського і Миколи Філатова.

Щодо еліти, то в змаганні чоловіків виплила група лідерів з чотирьох учасників (група Олексія Астаф'єва - учасника чемпіонату Європи з акватлону), серед переслідувачів був один з фаворитів гонки - переможець 2011, 2012 і 2015 років, п'ятиразовий призер «Кубка Хортиці» Дмитро Маляр. На велогонці група лідерів поповнилася новими учасниками, зокрема і Маляром. Близько двох хвилин програвали лідерам Максим Анзін та Георгій Косов.

У третій групі їхали лідери жіночої гонки - Олександра Степаненко, Юлія Єлістратова та Лілія Барановська, які зібрали відстаючих по ходу дистанції. У четвертій групі - групі Максима Чорного (в минулому неодноразового переможця Кубка Хортиці, переможця в Харкові 2016 року) - їхали претенденти на потрапляння в ТОП-12 (кубкові очки).

А вже на біговому сегменті точилася боротьба за перемогу між Дмитром Маляром і Антоном Вітоліним. У жінок - між Олександрою Степаненко і Юлією Єлістратовою. У підсумку, Дмитро Маляр не залишив шансів конкурентам і здобув четверту перемогу в Запоріжжі, починаючи з 2011 року! Антон Вітолін стає другим, а на третє місце набігає Сергій Костенко. У жінок вольову і важку перемогу здобула Олесандра Степаненко, яка змогла впоратися з натиском Юлії Єлістратової, яка тільки-но повернулася в триатлон! Юлія стає другою, і це - офіційне та особливе повернення після народження дитини. Третє місце за Лілією Баранівської.

2 місце: Рижих Інна, Добровольська Моніка, Салькова Христина, Ага Марія

3 місце: Павлова Олександра, Терентьєва Анастасія, Четошнікова Катерина, Соколова Марина

ЮНАКИ

1 місце: Новіков Кирило, Граждан Денис, Бабіч Аріна, Заровна Олександра

2 місце: Прищепчук Гергрій, Садигов Руслан, Лукашевич Данило, Осипчук Олексій, Яненко Олександр

1 місце: Севрюков Сергій, Пузь Родіон, Микитюк Антон, Скрипка Андрій

2 місце: Ткаченко Павло, Лисиця Олексій, Білашенко Владислав, Косів Георгій, Трикоз Максим