Роман Король: «Класифікації в паратриатлоні потрібно переглянути»

Гід провідного українського паратриатлета Василя Закревського та тренер збірної команди України з паратриатлону прокоментував результати наших спортсменів на чемпіонаті світу. Нагадаємо, Закревський здобув бронзову нагороду, тоді як Аліса Колпакчи фінішувала на 5-му місці.

«Трасу ми знали ще з минулого року, а от погода була найхолодніша в історії нашого виступу!, - розповідає Роман Король. - Вода 18 градусів за Цельсієм, повітря 12… Але, як не парадоксально, для нас чим гірше - тим краще. Конкуренція в світі дуже стрімко зростає: суперники мають електронне обладнання на супервелосипедах, екіпірування й тренувальні підготовки на хороших спортивних базах. Ми трохи тут програємо, а також має місце ще один аспект - зменшили фору між тотально незрячими і слабозрячими, і нам тепер дуже складно боротися зі слабозрячими. Тож, третє місце для нас зараз це дуже добре. Але будемо прагнути наздоганяти і обганяти суперників. Також, варто похвалити Алісу Колпакчи, яка посіла високе 5 місце у своїй класифікації - це непоганий результат для неї!». 

За словами Романа Короля, багато підґрунтя для роздумів також надав Конгрес Міжнародної федерації триатлону. «Після конгресу ITU і зустрічі тренерів світу зробив висновки – нам є над чим працювати з приводу класифікацій і нововведень у правила паратриатлону. В тому числі й поділ тотально незрячих і слабозрячих спортсменів. Це питання є дуже актуальним у світлі Паралімпійських Ігор в Токіо у 2020 році».