Єлістратова: "На ЧЄ спробую взяти у Піртерер реванш за Хуатулько"

Найсильніша триатлетка України Юлія Елістратовала поділилася своїми враженнями від успіху на етапі Кубка світу в мексиканському місті Хуатулко. Нагадаємо, з цього старту українка привезла на батьківщину бронзову медаль - другу в історії вітчизняного жіночого триатлону нагороду такого високого рівня. До слова, першу з них - золоту - завоювала теж Юлія: три роки тому вона стала переможницею етапу Кубка світу в Тісайвароше (Угорщина).

"Я дуже рада знову привезти країні медаль з етапу Кубка світу! У першу чергу, я хочу подякувати Житомирську ОШВСМ і особисто Леонідові Степановичу Самуну за те, що повірили в мене, підтримали і дали можливість виступити в Мексиці. Адже до останнього моменту, з різних переконань, мало хто схвалював мою участь на цьому етапі ...

Хочу підкреслити, що я прагнула виступити в Хуатулко невипадково. По-перше, вже встигла набрати непогану фізичну форму. По-друге, хотілося довести, що на сьогоднішній день я твердо утримую позицію найсильнішої триатлоністки України. По-третє, я знала, що це - мій старт, так як я більше полюбляю змагатися в спекотних погодних умовах, і нормально переношу специфічний рельєф. У Мексиці я стартувала вже кілька разів, там завжди було дуже жарко, практично за абсолютної вологості, що ще більше ускладнювало хід перегонів. Це одна з моїх улюблених, і, в той же час, найтяжких трас для триатлону: плавання в морі, плюс 8 кіл на велосипеді (з непростим і крутим підйомом на кожному з них), і "на закуску" горбистий біг.

Основну роботу мені довелося проробити на велосипеді. Перші півтора кола я проїхала сама, потім у парі з Матеєю Сімік. Важка робота не пройшла даремно, і ми на останньому колі наздогнали першу пачку. Природньо, я була втомленою після велосипедного етапу (яскравим прикладом тому може бути Сімік, яка зовсім недавно була третьою на етапі Кубка Європи в Анталії, а в Хуатулко пробігла 42 хв).

Трохи жалкую, що не змогла поборотися за срібло (не вистачило 9 секунд). З транзитної зони я вибігла своїм темпом, і половину кола займала п'яту позицію. Як з особистого досвіду, так і (в основному) зі спостережень за іншими спортсменами, я усвідомлювала, що, прискорившись в таких погодних умовах, я ризикую "залишитися ні з чим" (до речі, дівчатка, які швидко почали, добігли на п'ятій та восьмій позиціях). Практично всю дистанцію я пробігла на просвіті, який утворився на першому колі, трохи скоротивши його на останньому, але обігнати конкуренток у боротьбі за перші два місця так і не змогла ...

Наскільки мені відомо, срібна призерка цього турніру Ліза Піртерер з Австрії також заявлена на Чемпіонат Європи, тож я постараюся там взяти у неї реванш. Але все одно - медаль є медаль! І, завдяки цьому старту, я суттєво піднялася в міжнародному рейтингу (нині Юля займає 51 місце, що на 8 пунктів краще її попереднього показника).

За матеріалами офіційного сайту Юлії Єлістратової