Олексій Сюткін: «У Вишгороді віддувався за двох"

У перший день літа у Вишгороді черкаський триатлет став чемпіоном України на олімпійській дистанції. Але приємно здивував навіть не сам факт його тріумфу, а та легкість, з якою Сюткін залишив позаду всіх своїх конкурентів! До Вашої уваги ексклюзивне інтерв'ю з новоспеченим чемпіоном України.

Вітаємо тебе, Олексію! Поділися емоціями від перемоги на головному внутрішньому старті сезону.

До чемпіонату України я підійшов в ідеальній формі, і все склалося якнайкраще. Ми з тренером цілеспрямовано підводили себе під цей старт, а також під чемпіонат Європи. До цього я на всіх змаганнях - зимові старти я не рахую - відчував себе не дуже добре. Перший турнір у літньому сезоні в мене не пішов, на Преміум-етапі Кубка Європи в Іспанії я зазнав падіння. А чемпіонат України у Вишгороді - це для мене друга "олімпійка" у сезоні, і я виграв її, скажімо так, не дуже напружуючись. Розраховував, що буде набагато жорсткішою боротьба, але суперники, напевне, у той день відчували себе не так добре, як я. Всі сегменти я зібрав докупи!

 

Таким чином, ти відібрався на чемпіонат Європи, який відбудеться 14-16 червня в Аланії (Туреччина). Готовий до континентальної першості?

Так. Було б непогано виступити в складі збірної України і в особистій першості, і в естафеті. У Туреччині буде дуже жарко, подивимося по самопочуттю. Я вважаю, що у нас є шанс в естафеті навіть стати чемпіонами Європи, а в особистій першості я розраховую на потрапляння до ТОП-10. У мене вже було 10-е місце на чемпіонаті Європи у 2009-му році, тож треба поліпшити цей показник.

Існує думка, що ти є "домашнім" спортсменом. Як вважаєш, чому тобі в останні роки не вдається досягти успіху на серйозних міжнародних стартах?

За кордоном важко виступати. Я тренуюся в Черкасах один, весь час сам, і важко отак взяти і потрапити в обойму. Брак стартів, брак фінансування. Якщо повернутися до теми чемпіонату Європи, то в Аланії я буду боротися за рахунок бажання, сили думки. Також, ми з тренером працюємо над функціональною готовністю, я виконую досить великі обсяги роботи на тренуваннях.

Чи вистачить часу тобі часу для того, щоб повністю відновиться від чемпіонату України?

Так. Тим більше, що я вже надприродного зробити нічого не зможу, базова підготовка позаду. Зараз йде "шліфовка" до чемпіонату Європи. Намагаємося підійти до нього в якомога кращій формі.

Відносно недавно ти одружився на українській триатлоністці Катерині Вітоліній, з чим ми тебе і вітаємо! Існує думка, що після весілля спортсмени здебільшого переключаються на особисте життя і побутові клопоти, що, в решті решт, погіршує їхні результати. Тобі це не загрожує?

Ні (сміється). У мене ж дружина також займається спортом! Просто вона цей сезон пропускає через травму руки. А перед виїздом на чемпіонат України сказала мені, щоб я віддувався за нас двох. Напевне, у Вишгороді у мене це вийшло (сміється).