21-річна Олександра Степаненко потрапила у ТОП-5 на чемпіонаті Європи!

Збірна України вдало розпочала континентальну першість.

У перший день змагань, які приймає турецьке місто Аланія, на трасу вийшли аматори різних вікових груп, а також юніорки і спортсменки еліти.

На здивування більшості вітчизняних та міжнародних фахівців, у найпрестижнішому виді програми першого дня чемпіонату вчорашня юніорка Олександра Степаненко посіла високе п'яте місце з відставанням від лідера у 32 секунди! Нагадаємо, що 1 червня 21-річна вихованка Ігоря Іщука та Наталії Кирилович не менш сенсаційно стала чемпіонкою України на олімпійській дистанції. Однак, її 5-те місце на чемпіонаті Європи серед спортсменок еліти перевершило навіть найбільш сміливі прогнози.

Зазначимо, що за підсумками першості Старого світу Олександра змогла випередити таких "зубрів" світового триатлону, як німкені Аня Кнапп та Реббека Робіш, росіянка Ірина Абісова та багатьох інших провідних спортсменок. Ну а новою чемпіонкою Європи відтепер є голландка Рейчел Клямер.

На жаль, у змаганні юніорок українки не змогли проявити своїх найкращих якостей: Віра Соснова замкнула четвертий десяток, а Маргарита Крилова стала 45-ю.

Менше з тим, збірна України зберігає прекрасні перспективи порадувати нас хорошими результатами у суботу та неділю: 15 червня на ЧЄ в Аланії "чоловічий" день, а також змагання серед аматорів, де зокрема виступить і віце-президент ФТУ Андрій Оністрат. Ну а в заключний день чемпіонату Європи п'ятеро наших співвітчизників змагатимуться у різних дисциплінах паратриатлону, а Національна збірна України позмагається в естафетах-мікст - традиційно сильному рідновиді триатлону для нашої команди. Нагадаємо, що за останні чотири роки українська естафетна команда зібрала на чемпіонатах Європи повний комплект нагород.

Наразі ж Федерація триатлону України щиро вітає Олександру Степаненко з вдалим дебютом на турнірах такого масштабу, і дякує за труд і старання - як на турнірах, так і під час тренувань.

Вболіваймо за наших!