Маляр та Марченко тріумфують у Черкасах

У славному місті в самісінькому центрі країни відбулася  внутрішня першість з акватлону та четвертий етап Дитячої триатлонної ліги.

Змагання зібрали дві сотні учасників із дванадцяти міст України (40 спортсменів – у чемпіонаті, 160 – у лізі).

Черкаси – це рідне місто президента Федерації триатлону України Андрія Більди та нашого титулованого триатлоніста Олексія Сюткіна. Тому приїзд до Черкас для багатьох спортсменів став знаковою подією.

"Для мене ці змагання – можливість ще більше популяризувати свій улюблений вид спорту, а оскільки чемпіонат поєднаний із дитячою лігою, то це ще й нагода показати молодшим спортсменам високий рівень змагань, - вважає Олексій Сюткін. – Пригадую, я сам в дитинстві спостерігав за титулованими спортсменами і мріяв бути такими, як вони. Треба бути фанатом свого виду спорту".

Проте, стати відмінним взірцем для підростаючого покоління Олексію не зовсім вдалося. На своїй дистанції (кілометр плавання та п’ять кілометрів бігу) він прийшов другим.  Його випередив Дмитро Маляр із Дніпропетровська. Роковими для Сюткіна стали кілька секунд у транзитній зоні, коли Олексій переплутав свій 35-й номер, та побіг до чужих кросівок. Тож, на бігову доріжку він вибіг аж десятим, однак Олексієві все-таки вдалося перегнати всіх, за винятком Дмитра. Різниця між їхніми результатами – дванадцять секунд.

"Звичайно, мені хотілося порадувати земляків, але чомусь пропустив лоток зі своїми кросівками і таким чином згаяв час. Звісно, можна було б ще краще постаратися й перемогти, але я подумав, що все-таки краще поберегти сили для чемпіонату України, що проходитиме у Дніпропетровську. Тому в Черкасах я задовольнився другим місцем".

Переможець чемпіонату у Черкасах серед чоловіків Дмитро Маляр каже, що для цього результату йому довелося докласти немалих зусиль.

"Я вдячний Олексієві, що він, можна сказати, подарував мені почесне перше місце, - зазначає Дмитро".

До речі, у жіночій категорії другою стала і дружина Олексія, Катерина Сюткіна. Катя зізнається, що наразі друге місце її цілковито влаштовує. Адже перед тим дівчина не брала участі у змаганнях довгих два місяці через травму руки.

"Саме тому чемпіонат у Черкасах для мене це своєрідним початком сезону, - каже Катя.- Якщо чесно, психологічно було важкувато, бо ж всі вже тривалий час тренуються та виступають, а я, можна сказати, тільки ось-ось починаю входити у форму".

А медаль за перше місце отримала спортсменка із Запоріжжя, учасниця чемпіонату Європи Олеся Марченко.

"Мені давно хотілося виграти внутрішній старт, і от нарешті у Черкасах це вдалося зробити, - зізнається Олеся. – Це моя перша перемога у цьому сезоні!".

А вже менш, ніж за тиждень більшість спортсменів, що були в Черкасах, знову зустрінуться у Дніпропетровську.

Наталія Заїка, спеціально для офіційного сайту ФТУ.

Протокол чемпіонату України з акватлону /м. Черкаси/