Зимовий чемпіонат України з триатлону (акватлону)

Місто Лева знову стає центром національних змагань з триатлону!
22–24 січня у Львові пройшов Зимовий чемпіонат України з триатлону (акватлону) серед юніорів, юнаків та кадетів. У рамках цієї події також відбулися перший етап змагань “Дитяча Ліга” з триатлону (акватлону) та відкритий Кубок спортивного клубу “Три Леви”.
У перший день змагань юніори та юнаки долали 400 метрів плавання у басейні, а кадети змагалися на дистанції 200 метрів. Найкращий час серед кадетів показали Артем Момот із Полтави та Ігор Кирилович із Житомира – обидва пливли в темпі 1 хвилина 10 секунд на 100 метрів. Серед кадеток темпу 1 хвилина 15 секунд на 100 метрів дотримувалися Таран Поліна, Задера Дарія та Марченко Аміна із Черкаської області, Олександра Бороніна із Житомира та хмельничанка Єлизавета Цюх.
Серед дівчат домінували Сорока Дана зі Львова та одеситка Адель Шманова. Обидві спортсменки демонстрували високий темп у воді — 1 хвилина 10 секунд на 100 метрів. Серед юнаків менше ніж за 5 хвилин з дистанцією впоралися львів’янин Маркіян Гарматій, Єгор Корнієнко з Черкаської області та Данило Ващенко з Полтави.
У змаганнях серед юніорок лідерками стали Єва Сорока зі Львова та Дарина Горб із Полтави, які подолали дистанцію у воді за 5 хвилин 15 секунд. Серед юніорів абсолютним лідером став Арсен Адамов із Полтави, який показав найкращий час у плаванні, підтримуючи вражаючий темп — 1 хвилина 4 секунди на 100 метрів! Владислав Микитенко, також представник Полтави, плив із темпом швидше 1 хвилини 10 секунд, демонструючи високу майстерність.

Наступний день змагань: бігові етапи та яскраві перемоги
Другий день чемпіонату подарував учасникам забіги: кадети долали 1 кілометр, а юнаки та юніори змагалися на дистанції 2 кілометри.
Серед юніорів конкурентами лідера змагань Арсена Адамова стали Владислав Микитенко, Максим Усанін із Черкас та найшвидший бігун у віковій групі – Ілля Гончарук із Житомира. За підсумками обох етапів – плавання та бігу – перемогу здобуває Арсен Адамов. Владислав Микитенко та Ілля Гончарук піднялися на призові сходинки серед юніорів. Для Арсена й Іллі ці змагання стали дебютом у старшій віковій категорії.


У жіночих змаганнях Єва Сорока впевнено залишає позаду всіх суперниць на біговому етапі, долаючи дистанцію в темпі 3 хвилини 13 секунд на кілометр, і здобуває переконливу перемогу. Дарина Горб фінішує серед призерок, а друге місце посідає Анастасія Снесар із Черкас, яка тримала темп 3 хвилини 35 секунд на кілометр. Усі призерки також дебютували у старшій віковій групі.

Серед юнаків попереду залишився тільки Маркіян Гарматій, якій не залишив шансів суперникам на дистанції (темп 3 хвилини і 9 секунд на кілометр). Срібну та бронзову нагороди розіграли Роман Нижньов зі Львова та Микола Домощей з Одеси, тоді як львів’янин Данило Мескало зупинився за крок від подіуму, посівши почесне четверте місце в підсумковому протоколі. Лідери першого дня змагань – Корнієнко Єгор і Ващенко Данило завершують змагання на п’ятому і сьомому місцях відповідно. Крім срібного призера змагань, переможець Маркіян Гарматій, третій на фініші Микола Домощей, а також усі герої цього огляду дебютували у старшій віковій групі.


Серед дівчат лідеркою змагань стала Дана Сорока, яка на біговому етапі випередила Адель Шманову на 24 секунди, здолавши чотирисекундне відставання після плавання. Адель Шманова, яка до цього здобула перемогу на Зимовому чемпіонаті Одеської області з триатлону (акватлону), дебютувала у старшій віковій групі на національному рівні у Львові. Бронзову нагороду здобула Марія Іващенко з Полтави, яка показала стабільні результати на обох етапах змагань – третє місце як у плаванні, так і в бігу. Почесне четверте місце посіла Катерина Кирилович із Житомира, яка також дебютувала у старшій віковій групі. Катерина показала четвертий результат у плаванні та другий у бігу.


Наймасовішою віковою групою стали кадети! На старт вийшло 37 спортсменів, і серед яких не було рівних Ігорю Кирилович. Представник Житомиру демонструє найкращий час на біговому етапі, що забезпечило йому впевнену перемогу. Момот Артем втримав другу позицію, незважаючи на сильний тиск від Артура Блажко із Полтави і Романа Ілечко зі Львова. Усі четверо лідерів пробігли дистанцію з темпом 3 хвилини 10 секунд на кілометр. Артур Блажко став бронзовим призером, а Роман Ілечко зайняв почесне четверте місце у підсумковому протоколі.


Напружена боротьба серед кадеток. Марченко Аміна та Бороніна Олександра завершили плавальний етап майже з однаковим часом, де представниця Корсунь-Шевченківського випередила суперницю лише на 0,1 секунди. На біговому етапі обидві спортсменки знову продемонстрували рівний результат, але цього разу Олександра поступилася 0,3 секунди.

На жаль, на подіумі місце лише для одного переможця, і долі секунди вирішили результат.
Аміна Марченко стала чемпіонкою України серед кадеток! Олександра Бороніна, поступившись лише 0,4 секунди, здобула срібну медаль. Боротьба за третє місце розгорнулася між дебютантками вікової групи – Поліною Таран та Аріною Грибан. Випускниці Дитячої Ліги завершили змагання, залишивши п’яте місце Аріні Грибан із Житомира. Усі п’ять лідерів групи мають спортивний розряд кандидата в майстри спорту України, що підкреслює високий рівень підготовки спортсменок.
Підсумковий протокол змагань

Зимовий чемпіонат України з триатлону (акватлону)

19-22 грудня у Львові відбувся чемпіонат України з триатлону (акватлону) серед еліти та молоді, а також Кубок України серед юнаків і кадетів, які зібрали понад 130 учасників. У ті ж дні відбувся фінал Дитячої ліги, де змагалися понад дві сотні спортсменів з усієї країни. Також відбувся TRILEWY Aquathlon Cup серед аматорів. Загалом на старт у Львові вийшли близько чотирьох сотень учасників, а кількість залучених до цього заходу перевищила пів тисячі.

400 метрів у басейні та 3 кілометри бігового етапу у манежі наступного дня чекали на учасників чемпіонату України з триатлону (акватлону). Напередодні змагань члени національної збірної України провели навчально-тренувальні збори зі спеціальної підготовки з акцентом на плаванні та загальній фізичній підготовці. Збори проходили в Україні та тривали понад місяць.

Одним із учасників зборів був Сергій Костенко із Запоріжжя, який пропливав дистанцію з темпом 1 хвилина 6 секунд на 100 метрів. За десять секунд від лідера випливали Юрій Тютюнник (Полтава), Богдан Стасенко (Львів), Арсен Адамов (Полтава) та Дмитро Бондар зі Львова.

На біговому етапі конкуренцію лідеру склав лише Іван Шевченко з Донецька, який відіграв відставання від суперників і став срібним призером чемпіонату України з триатлону (акватлону). Сергій Костенко – чемпіон України! Темп лідерів на біговому етапі становив 3 хвилини 3 секунди на кілометр. Третє місце посів Єгор Фоков із Дніпра. Почесне четверте місце виборов Богдан Стасенко, а п’ятим за підсумками двох етапів фінішував Максим Несват із Черкас. Серед молоді Єгор Фоков і Максим Несват склали компанію на подіумі лідеру вікової групи – Івану Шевченку.

Жінки
У плаванні не було рівних Дані Сороці зі Львова. Переможниця Кубку Європи в Кишиневі, призерка Кубку Європи в Ризі серед юніорок, учасниця двох чемпіонатів Європи та чемпіонату світу, Дана пропливла дистанцію 400 метрів із темпом 1 хвилина 15 секунд на 100 метрів. Лише трохи більше десяти секунд їй поступилися Софія Бондаренко з Полтави та Крістіна Белоусова з Дніпра. Решта учасниць витратили на плавання понад п’ять хвилин.

На біговому етапі лідерство захопила Єва Сорока зі Львова. Вона бігла з темпом 3 хвилини 18 секунд на кілометр, залишивши всіх суперниць позаду. Цього року Єва виграла Кубок Європи в польському Ольштині та виступила на чемпіонатах світу та Європи. Єва Сорока – чемпіонка України з триатлону (акватлону) серед еліти та молоді. Дана Сорока здобула срібло, а Софія Бондаренко – бронзу. Таким чином, весь п’єдестал зайняли учасниці молодших груп. Четверте місце посіла Маргарита Меньшикова з Донецька, а Дар’я Бережна з Черкас стала п’ятою. У молодіжному заліку вона здобула третє місце, поступившись Єві Сороці та Софії Бондаренко.


Юнаки та дівчата
Представники юнацьких категорій змагалися в абсолютному заліку серед еліти, беручи участь у Кубку України з триатлону (акватлону). Єва Сорока стала лідером серед дівчат, а призові місця посіли Анастасія Снесар із Черкас та Марія Іващенко з Полтави.

Серед юнаків у напруженій боротьбі перемогу вибороли Ілля Гончарук із Житомира та Арсен Адамов із Полтави. Арсен та Дмитро Бондар із Львова були лідерами після плавання, тоді як Ілля поступався їм 22 секунди. Однак він відіграв відставання на біговому етапі та здобув перемогу з перевагою лише у дві десяті секунди над Арсеном Адамовим. Третє місце посів Гліб Якубець із Полтави.

Кадети
Понад два десятки кадеток і пів сотні кадетів вийшли на старт Кубку України на дистанції 200 метрів плавання і одного кілометра бігового етапу. У напруженій боротьбі перемогу здобуває Юрій Кушнір зі Львова. Три секунди йому поступається Захар Цівковський із Донецька, який представляв Україну у складі естафети-мікст на юнацькому чемпіонаті Європи. Третє місце посів Артем Ніженець (Суми).

Серед кадеток у плаванні не було рівних представниці Житомира Катерині Кирилович. Шість секунд лідерці поступилися представниці резервного складу збірної 2024 року – Аміна Марченко з Черкас і Олександра Бороніна з Житомира. Наздогнати Катерину і на біговому етапі було неможливо. Катерина Кирилович – переможниця Кубка України з триатлону (акватлону) серед кадеток! Аміна Марченко та Олександра Бороніна – призерки.

Результати змагань

Навчально-тренувальні збори завершуються

17 грудня завершуються навчально-тренувальні зборі зі спеціальної підготовки (з акцентом на плаванні та загальної фізичної підготовки) серед юнаків, молоді та дорослих, які входять до національної збірної України з триатлону.
Казкові краєвиди природи нашої країни надихають. За тиждень спортсменів чекає зимовий чемпіонат України з триатлону (акватлону) серед дорослих і молоді, а також Кубок України з триатлону (акватлону) серед юнаків і кадетів.

Навчально-тренувальні збори

З 12 листопада по 17 грудня у Львівській області відбуваються навчально-тренувальні збори зі спеціальної підготовки (з акцентом на плаванні та загальної фізичної підготовки) серед юнаків, молоді та дорослих, які входять до національної збірної України з триатлону.

Міжнародні правила з триатлону

На сайті Федерації триатлону України, в розділі Федерція/Документи доступні к перегляду Міжнародні правила з триатлону в перекладі. Документ містить 241 сторінку, включаючи всі аспекти Правил змагань з триатлону, дуатлону та інших мультиспортивних дисциплін Всесвітнього триатлону. Правила змагань з триатлону затверджені Виконавчим комітетом Всесвітнього триатлону в листопаді 2022 року і є головним первинним документом, що діє з урахуванням чинних змін відповідно до рекомендацій Технічного комітету Всесвітнього триатлону.
Також, в документах доступні:
– Положення про Відокремлені підрозділи ФТУ;
– Положення про тренерську раду;
– Положення про комітет «Дитяча триатлонна ліга»;
– Комітет Аматорів голосування.

Чемпіонат України з триатлону (кросового дуатлону)

В останні роки Одеса активно бере участь у змаганнях з триатлону серед аматорів, і поява на старті еліти була лише питанням часу. Змагання з кросового дуатлону стали першою подією в місті, де після багаторічної перерви на старт вийшла еліта.
Після перших 3,9 км кросового бігу лідерство захопили Олег Бімбаш та Крістіна Белоусова. Представник Чернівецької області продовжив показувати найкращий час і на 12-кілометровому велоетапі. З упевненою перевагою він вирушив на фінальний біговий етап, де також пройшов дистанцію з найкращим результатом. Олег Бімбаш став чемпіоном України з кросового дуатлону! Антон Блохін з Харкова відстав від переможця на 53 секунди, а бронзовим призером став Богдан Стасенко зі Львова.
Серед жінок Крістіну Белоусову з Дніпра наздогнала Маргарита Зубяк із Запоріжжя. Лідерки розпочали фінальний біговий етап майже одночасно, де Маргарита першою перетнула фінішну лінію, випередивши Крістіну на 13 секунд.
У змаганнях серед юнаків перемогу здобув Роман Чупринін із Запоріжжя, а призові місця вибороли Гліб Плохоцький і Даніїл Гордієнко з Дніпра.
Серед кадетів, які подолали дистанцію 1,3 км кросового бігу, 4 км велокросу та 0,4 км фінального бігу, перемогли Артем Ткачук і Анжеліка Марієвська із Запоріжжя. Представники Запоріжжя і на подіумі – Владислав Огурцов срібний призер, а Назар Коношенко бронзовий призер чемпіонату України з кросового дуатлону в групі кадетів. Підсумковий протокол змагань

XXXVII Конгрес World Triathlon відбувся в Торремоліносі

У понеділок в Торремоліносі, Іспанія, на 37-му Конгресі World Triathlon було обрано президента світового керівного органу з триатлону. Їм став Антоніо Фернандес Арімані, який змінив на цій посаді Марісоль Касадо, яка очолювала організацію протягом 16 років. Пан Арімані став третім президентом World Triathlon.

Президент, обіцяючи нову еру для триатлону, зазначив: «Для мене велика честь прийняти цю відповідальність і очолити наш улюблений спорт у нову еру. Це захопливий час для триатлону, і я готовий до викликів, що нас чекають. Разом ми будемо працювати над тим, щоб підняти триатлон на новий рівень, забезпечуючи підтримку для наших спортсменів, тренерів та громад».

На Конгресі було обрано членів комітетів з Аудиту, ризиків і доброчесності; Комітету з перевірки повноважень; Юридичного та конституційного комітету; Комітету з медичних питань та антидопінгу; Комітету з мультиспорту; Комітету національних тренерів; Комітету з паратриатлону; Технічного комітету; Жіночого комітету і Трибуналу. Серед нових асоційованих членів: Середземноморська асоціація триатлону та Асоціація франкомовних країн з триатлону.

Членам Конгресу також було представлено графік подій на 2025 рік, включаючи фінали чемпіонату в Вуллонгонгу, Австралія, та Multisport World Championships у Понтеведрі, Іспанія, а також змагання серії чемпіонатів наступного року, Кубки світу, зимові чемпіонати світу, змагання з паратриатлону та eSport.

Всього на порядку денному було розглянуто 17 питань, серед яких резолюції від членів Національних федерацій – Данії, Єгипту та України. 6 вересня Президент Федерації триатлону України Богдан Михалусь вислав Антоніо Арімані Резолюцію «Заборонити участь російських спортсменів та тренерів, пов’язаних з російською армією, урядом або тих, що підтримують вторгнення в Україну, у міжнародних змаганнях». З документом можна ознайомитись за посиланням.

Більшістю голосів Резолюцію було затверджено. 80 членів – За (64,52%), 16 членів – Проти (12,90%) і 28 членів – Утримались (22,58%). Нижче поіменне голосування членів національних федерацій.

Чемпіонат світу з World Triathlon в Торремоліносі

В іспанському Торремоліносі відбувся чемпіонат світу з триатлону. Україна була представлена в паратриатлоні, серед юніорів і у вікових групах.
16 жовтня відбувся Парад націй. Представники і представниці національних федерацій пройшли від Плайя-Рінкон-дель-Соль до площі Пласа-дель-Ремо. А вже наступного дня була відкрита змагальна програма світової першості.
17 жовтня іспанець Давід Кантер Дель Кампо і угорка Кароліна Хельга Хорват стали чемпіонами світу серед вікової групи U23. Змагальний день продовжили вікові групи на спринтерській дистанції. Українка Тетяна Король фінішувала на 27-му місці, з результатом 1 година 24 хвилини та 49 секунд у віковій групі 30-34.


Вже у п’ятницю, 18 жовтня, на старт вийшли паратриатлети. Сьомим в класі PTS3 долає дистанції чемпіонату світу Валерій Перехрест. Чемпіон України в цьому році став переможцем Кубку світу пара в італійському Таранто і був восьмим на чемпіонаті Європи. Українець завершує сезон на 16 позиції у світовому рейтингу.


Аліса Колпакчи зустріла на старті головних фаворитів у класі PTS5. Призерки Паралімпійських Ігор зустрілись на світовій першості і були недосяжні для суперниць. Аліса випливає разом із полячкою Монікою Бельчевською. Разом вони продовжують боротьбу за шосте місце на велосипедному етапі. Разом виходять на біговий етап, до Моніка поступається у темпі триразовій учасниці Олімпійських Ігор – Алісі Колпакчи. Українка починає скорочувати дистанцію, але дистанції наздогнати п’яту – полячку Марту Дзецентковську, не вистачає. Аліса фінішує свій дев’ятий чемпіонат світу на шостій позиції і завершує змагальний сезон у світовому рейтингу сьомою.


У класі PTVI Україну представляли Віта Олексюк і Анатолій Варфоломєєв. Віта, разом зі спортсменом-лідером Наталією Мацупко посіла десяте місце, а Анатолій, відомий по дистанції Романом Король завершив змагання дев’ятим. В рейтингу Віта Олексюк 14а, а Анатолій Варфоломєєв – 23й.


Продовжили змагальний день юніори, серед яких перемогли французи Нільс Серр Гері і Амбре Грассе. Наші Ева і Дана Сороки дебютували на чемпіонаті світу! В Європейському рейтингу українки входять в десятку лідерів. Єва перемогла в Ольштині, а Дана у Кишиневі. Разом представили країну на чемпіонаті Європи серед юніорів. В Торренополісі Єва фінішувала з часом година 7 хвилин 51 секунда, а Дана з часом година 8 хвилин і 32 секунди.

Субота 19 жовтня розпочалася зі старту вікових груп на стандартній дистанції. Ольга Мостова посіла представляла Україну у віковій групі 35-39, де посіла 15 місце на фініші. Продовжилися змагання з аквабайку, а далі, француженка Касандра Богран виборола титул чемпіона світу з триатлону серед жінок.
У неділю визначили переможців у естафеті-мікст серед молоді і з паратриатлону. Французи повернули титул чемпіонів світу в естафеті-мікст серед групи Junior/U23.
Цього року в паратриатлоні відбулася естафета-мікст. До складу команди повинен обов’язково входити спортсмен категорії PTWC (коляска), і саме вони стартують першими. Крім того, командам дозволялося складатися з трьох спортсменів за умови, що спортсмен, який виступає на двох етапах, був єдиним представником своєї статі у команді. Як тестування такі змагання проводилися попередні два роки в Абу-Дабі та Понтеведрі, але саме в Торремоліносі вони стали офіційними з медальним заліком. Перемогу розіграли представники Сполучених Штатів Америки та Великобританії.
Завершується змагальна програма чемпіонату світу виступом чоловіків. Гайден Уайлд із Нової Зеландії не залишає шансів суперникам на дистанції.